До всіх новин

За час війни в Україні вже понад 90 000 пацієнтів із ВІЛ вдалося забезпечити ліками на шість місяців вперед

Над забезпеченням українців безперебійною антиретровірусною терапією (АРТ) всі 80 днів війни працювала і працює команда найбільшої пацієнтської організації України БО “100% Життя”.

Загалом ліками будуть забезпечені всі 129 194 пацієнтів із ВІЛ, які потребують щоденного лікування. 

Річний запас ліків в Україну закуповується за підтримки програми PEPFAR (Надзвичайна ініціатива Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД). Ліки для пацієнтів, які перебувають у закладах пенітенціарної системи, — за підтримки Глобального Фонду.  

За умови прийому АРТ люди з ВІЛ можуть жити, але вкрай важливо не припиняти її прийом ані на день.

БО “100% Життя” з перших днів російської агресії також закуповує та доставляє інші ліки на замовлення ДП Медичні закупівлі, залучаючи нові донорські кошти на допомогу українським пацієнтам та реалізовуючи краудфандингову кампанію.

15 травня, у Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу, організація вшановує померлих та нагадує, що варто боротися за всіх живих та робити все аби не втрачати людей.

За понад двадцять років боротьби з епідемією ВІЛ, Україна зробила значні кроки для захисту і підтримки ВІЛ-позитивних пацієнтів: доступні ліки та послуги дозволяють людям з ВІЛ прожити повноцінне життя на 100%.

Зараз, навіть у складних умовах війни, є можливість протестуватись на ВІЛ, дізнатись свій статус та продовжувати жити, отримуючи безперебійне лікування антиретровірусною терапією.

Осередки “100% Життя” працюють у всіх регіонах України, де це є можливим, і надають супровід пацієнтам з ВІЛ та представникам уразливих до ВІЛ груп. 

Людина із смертельним захворюванням під час війни може померти, як від бомбардування, так і від захворювання через відсутність ліків. Говорячи мовою воєнного часу, сьогодні пляшка ліків — це як “броніжелет”. 

Вчасно завезені ліки, надані соціальні послуги — сьогодні все це героїчні зусилля надзвичайних людей. Я вдячний нашим партнерам, які безпрецедентно підтримують українських пацієнтів. Я пишаюся командою найбільшої пацієнтської спільноти в країні, яка вже більше двох місяців працює на 200% аби життя перемагало”, — Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”. 

Щоб підтримати бойовий дух Збройних сил України, пацієнтського ком’юніті, українців та міжнародних донорів, які допомагають нашій країні у боротьбі з ворогом, працівники БО “100% Життя” та його партнери заспівали пісню «Ой, у лузі червона калина», яка стала одним із символів війни з Росією. 

Зокрема, для відео пісню виконали Дмитро Шерембей, директор Офісу здоров’я USAID в Україні Бен Зіннер, координатор програми PEPFAR (U.S. Embassy Kyiv) Аарон Бенкс, директор Фонда Олени Пінчук Ольга Руднева, доктор, директор CDC Ukraine Езра Дж. Барзілай та інші. 

Разом з активістами заспівав співак Дмитро Шуров, який зараз також займається волонтерською допомогою та поділяє цінності організації.

ВІДЕО https://youtu.be/VENy2q3dD-Y

Разом до спільної Перемоги!

Щоб долучитися до забезпечення українців і українок ліками, медичними засобами й обладнанням, гуманітарною допомогою, а також паливом, бронежилетами й шоломами для бригад швидкої допомоги та волонтерів перейдіть за лінком.

За більш детальною інформацією звертайтесь

Наталя Красненкова, krasnenkova@prhouse.com.ua, 067 465 54 26 (WhatsApp, Telegram)

Юлія Чечоткіна, y.chechotkina@network.org.ua, (066) 95 95 567 (WhatsApp, Telegram)

Довідка про епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні: 

  • Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб.  
  • Кожна третя ВІЛ-позитивна людина досі або не знає свій ВІЛ-статус, або залишається поза межами медичного нагляду і, відповідно, не отримує лікування (АРВ-терапію).
  • За оціночними даними UNAIDS, в Україні проживає 260 тисяч людей із ВІЛ, з них 152 тисячі отримують АРВ-терапію.
  • Основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевий71% гетеросексуальний контакт, 3% гомосексуальний. 
  • Вчасне діагностування ВІЛ-статусу та початок лікування — гарантує довге повноцінне життя. 
  • Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним. Швидкий тест на ВІЛ можна пройти у свого сімейного лікаря або у найближчому до вас пункті тестування.
  • 0 800 500 451 — Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД. Працює цілодобово, включно з вихідними та святковими днями.
  • 865
  • 0
Поділитись