До всіх новин

Система DoZоrro: Мережа буде моніторити медзакупівлі у регіонах

9 лютого 2017 року Мережа ЛЖВ, Тransparency International Україна і МОЗ України провели презентацію аналітичного звіту про медичні закупівлі в системі ProZorro. Це загальний огляд всього, що відбувається в системі — без акценту на певні порушення або неефективність. Але цей звіт має стати першим кроком до мотивації заглиблюватися в деталі профільним фахівцям — тепер можна аналізувати окремі закупівлі набагато глибше. Міністерство охорони здоров’я зацікавлене в чесних і ефективних закупівлях, тому стимулює всіх бажаючих контролювати витрати лікарень та інформувати про знайдені порушення.

«Наша ідея та мета в тому, щоб у нас було своє, “медичне ProZorro”. Я б порадила проводити всі державні закупівлі ліків, вартістю навіть менше двохсот тисяч гривень через систему ProZorro, — сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. — Дуже важливо, як прописано технічне завдання — бо воно може бути прописано під одного конкретного виробника, дистриб’ютор або імпортера. Ми хочемо, щоб ліків було більше, ліки були дешевші, і щоб ми могли надати їх якомога більшій кількості пацієнтів України»

dozorro_1

«З самого початку введення системи ProZorro ми були впевнені, що це дозволить знизити корупційну складову в медичних закупівлях,  внаслідок чого ми отримаємо зменшення вартості препаратів», — підкреслив Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації.

Зараз Тransparency International Україна активно розвиває моніторингову інфраструктуру, щоб підвищити ефективність і допомагати «вичищати» корупційні тендери: «За умови незмінності політичної ситуації та надання можливості працювати можна вдосконалити цю сферу, яка 25 років переважно деградувала» — сказав директор ТІ Україна Ярослав Юрчишин.

 Мережа першої з пацієнтських організацій у партнерстві з Тransparency International Україна готує свої регіональні представництва для моніторингу закупівель у сфері охорони здоров’я у регіонах. Ми провели тренінги для представників Мережі в регіонах, і отримали 25 професійних аналітичних ліцензій для системи моніторингу «DoZorro». Ця система буде аналізувати вже проведені закупівлі — завдяки їй дуже просто як проінформувати громадськість і ЗМІ про порушення, так і підготувати звернення до відповідних органів.

dozorro_2

Мережа усіма засобами підтримує розвиток системи ProZorro і вважає, що пацієнтський контроль за державними грошима, які виділяються на охорону здоров’я, є одним з найбільш ефективних засобів боротьби з корупцією. Саме тому протягом 2017 пріоритет для нас — розвинути здатність наших 25 регіональних відділень саме в моніторингу закупівель.

 

  • 1145
  • 0
Поділитись