До всіх новин

Захисники суспільної охорони здоров’я звернулися до Єврокомісії

 

Мережа приєдналася до ініціативи ряду міжнародних організацій з відповідального витрачання коштів на розробку медпрепаратів фонду ЄС «Horizon 2020», який управляє пулом фінансування в розмірі майже 80 мільярдів євро.

Європейські захисники суспільної охорони здоров’я закликали Європейську комісію внести істотні зміни в те, як вона фінансує наукові дослідження і розробку проектів для нових лікарських засобів, щоб забезпечити більший суспільний доступ до фінансованих інновацій.

Справа в тому, що в США і ЄС нерідко початкові розробки препаратів фінансуються за рахунок державних фондів, а потім передаються фармацевтичним компаніям. Але насправді, платники податків платять двічі — за розробку препарату і за монополію, все одно маючі високі ціни на ліки.

«У європейців є право знати, чому вони підтримують проекти з наукових досліджень та розробці препаратів, без того, щоб Європейська комісія зробила прості кроки для гарантії, що ці винаходи принесуть користь громадянам», — зазначив Тесселі Меллема з Health Action International, виступаючи від імені восьми громадських організацій, які розробили спільне подання Комісії.

«У той час, коли держави-члени ЄС реально стурбовані астрономічними цінами на нові ліки для лікування раку та гепатиту С, у Європейській комісії є реальна можливість зробити практичні кроки, щоб зробити нові відкриття в галузі медицини доступними у всіх країнах Євросоюзу», — сказав один з авторів доповіді Médecins Sans Frontières — Access Campaign.

Таким чином, на консультації з «Horizon 2020» було визначено шість ключових рекомендацій, які повинна розглянути Європейська комісія:

  1. Виділяти більше державного фінансування на біомедичні дослідження та розробки.
  2. Удосконалювати біомедичні дослідження і розробки, орієнтовані на задоволення потреб охорони здоров’я.
  3. Покращити доступ до інформації та відкритих даних.
  4. Забезпечити суспільну віддачу від державних інвестицій і рівний доступ до фінансованих державою технологій охорони здоров’я.
  5. Вивчити альтернативні механізми стимулювання більш ефективних і високоякісних досліджень і розробок.
  6. Підвищити прозорість угод дослідного консорціуму.

Повний текст заяви тут.

 

  • 1363
  • 0
Поділитись