До всіх новин

Заява про неприпустимість маніпуляцій, що поширюють стигму та дискримінацію щодо людей з ВІЛ

25 жовтня 2018 Народний депутат України, член Комітету з охорони здоров’я Олег Мусій зробив публічну заяву, що є неприйнятною для людини, яка займається державною політикою в сфері охорони здоров’я. Фактично він обвинуватив Дмитра Шерембея –  керівника найбільшої пацієнтської організації “100% життя” (Мережа ЛЖВ), в тому, що він живе з ВІЛ. Маніпулюючи фактом інциденту, який мав місце під час прямого ефіру на каналі “Прямий”, Олег Мусій публічно зробив заяву, що має на меті поширення стигми та дискримінації щодо ВІЛ-позитивних людей,  а саме — розповсюдження недостовірної інформації щодо шляхів інфікування ВІЛ.

По-перше, висловлювання, які публічно озвучив Олег Мусій, порушують вимоги Закону України “Про засади Запобігання та протидії дискримінації в Україні“, вони є такими, що принижують людську гідність за ознакою здоров’я і сприяють створенню щодо ВІЛ-позитивної людини напруженої, ворожої, образливої ​​або принизливої атмосфери. Крім того, відповідно до Закону України “Про статус народного депутата України” Олег Мусій повинен дотримуватися норм моралі, поважати честь і гідність громадян,  утримуватись від дій, заяв та вчинків, що компрометують виборців — громадян України.

По-друге, Олег Мусій є лікарем і такими публічними висловлюваннями він порушує правила медичної етики, зокрема положення Міжнародного кодексу медичної етики. Крім того,його висловлювання суперечать фаховим знанням щодо шляхів передачі ВІЛ, що викликає подив стосовно людини, яка в минулому займала посаду Міністра охорони здоров’я України.

По-третє, як політик, Олег Мусій транслює старі стереотипи і використовує звання лікаря для здобуття прихильності у людей, які не обізнані щодо шляхів передачі ВІЛ.

Ми рішуче засуджуємо заяву Олега Мусія і заявляємо про неприпустимість політичних маніпуляцій щодо теми ВІЛ. Більш ніж 240 тисяч людей, які сьогодні живуть з ВІЛ в Україні, не потребують політичних спекуляцій. Вони потребують відповідальної позиції та політичної послідовності з боку державних діячів. Такі висловлювання ставлять під загрозу результати роботи зі зниження стигми і дискримінації по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ, що ведеться громадськими організаціями і міжнародними партнерами протягом багатьох років в Україні.

Як найбільша пацієнтська організація в Україні, яка захищає права пацієнтів, ми вимагаємо від Олега Мусія офіційних публічних вибачень за висловлювання, що дискримінують та стигматизують  людей, які живуть з ВІЛ.

Благодійна організація “100% життя”

 

Заява_БО 100 відсотків житття

 

  • 1655
  • 0
Поділитись