До всіх новин

“100% Життя” підтримує Рух за Народну Вакцину від COVID-19

Наші партнери Frontline AIDS, ITPC, GNP+ та UNAIDS  підготували та оприлюднили документ «Боротьба за народну вакцину від COVID-19. Чому ВІЛ-спільнота може змінити ситуацію», метою якого є обгрунтування ризиків монополізації фармацевтичних розробок у даній сфері та заклику до підтримки Руху за Народну Вакцину.

 

Дійсно, пандемія COVID-19 та масштабність створеної нею загрози для громадського здоров’я має досить багато спільних ознак з епідемією ВІЛ. Так, попри позитивні прогнози щодо появи вакцин уже в 2021 році існує достатньо загроз, пов’язаних з монополізацією фармацевтичних розробок та так званим «вакцинним націоналізмом» – коли країни з вищою купівельною спроможністю укладають двосторонні багатомільйонні договори напряму з фармкомпаніями щодо передзамовлення найбільш успішних вакцин-кандидатів. На жаль, наявний міжнародний механізм розподілу вакцин COVAX, який передбачає можливість поставки на території країн вакцин в обсязі до 20% від загальної чисельності населення, не дасть змоги задовольнити загальну потребу в імунізації. З огляду на це доступ до вакцинування від COVID-19 для країн із середнім і нижче рівнем доходу може бути так само обмежений, як раніше було малодоступним лікування ВІЛ. 

 

Як зазначено у документі, фармацевтичні компанії не виявили ініціативи до участі в механізмах, що передбачають обмін даними і відкритий доступ до результатів досліджень, та інтелектуальної власності на технологій у сфері протидії коронавірусу, зокрема до участі у ВООЗівському Пулі Технологій COVID-19 (C-TAP). 

 

«Ми, як люди, які живуть з ВІЛ, закликаємо припинити практику business-as-usual і наполегливо вимагаємо, щоб нові діагностичні засоби, препарати та вакцини проти COVID-19 стали доступними якнайшвидше, в достатній кількості та за доступною ціною для задоволення світової потреби», – зазначає у документі Сергій Дмитрієв, директор політики та адвокації БО “100% Життя”.

Наявний успішний досвід міжнародної ВІЛ-спільноти та роками сформований інструментарій забезпечення доступу до антиретровірусної терапії дає потужне підгрунтя і для подолання бар’єрів у доступі до вакцин і препаратів від COVID-19. БО «100% Життя» всеціло підтримує ініціативи міжнародної ВІЛ-спільноти та ідею Руху за Народну Вакцину й готова застосовувати здобуту експертизу, а також втілювати нові підходи задля забезпечення якнайшвидшого, рівного та справедливого доступу населення України до вакцин від COVID-19 .

Детальніше про міжнародну ініціативу та проблеми доступу до вакцини від COVID-19 Peoples-Vaccine

  • 1410
  • 0
Поділитись