До всіх новин

Теги:

БО «100 % Життя» та УГСПЛ захищають права пацієнтів з ВІЛ

За підтримки БО «100 % Життя», в рамках проекту Глобального фонду, юристами Української Гельсінської Спілки з прав людини було здійснено захист прав клієнта, який перебуває на антивірусній терапії (АРВ) та постійно вживає «Долутегравир» та «Абакавир+Ламивудин».  Особу, яка проходить лікування APВ препаратами не може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.І. сг. 130 КУпАП.

В березні 2019 року під час керування автомобілем клієнт був зупинений працівниками поліції. За ознаками наркотичного сп’яніння його доставили до Київської клініки «Соціотерапії». Дослідження аналізів показало позитивний результат на канабіноїди. Працівниками поліції складено Протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.І. ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), який було передано на розгляд суду.

В рамках підготовки позиції для суду, юристи УГСПЛ звернулися із відповідним запитом до Миколіївського обласного наркологічного диспансеру, який надав висновок, що вживання АРВ терапії у хворих на ВІЛ-інфекцію може призвести до хибно-позитивних результатів біологічної рідини на вміст наркотичних речовин. Вживання в терапевтичних дозах антиретровірусної терапії не впливає на швидкість та стійкість уваги, а отже, АРВ терапія, в терапевтичних дозах, не є протипоказанням до керування транспортним засобом.

На підставі наданого висновку, суддя Голосіївського районного суду м. Києва у справі №752/5751/19 постановив відсутність у діях клієнта складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1.ст.130 КУпАП УКраїни. Постанова є у загальному доступі у Єдиному державному реєстрі судових рішень (за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/82124387).

Єдине, що прикро констатувати, що суддя у своєму рішенні не вказала назви препаратів у своєму рішенні, а отже, таке позитивне рішення для одного пацієнта не може гарантувати захисту від притягнення до адміністративної відповідальності інших водіїв. Проте, правова позиція викладена у рішенні суду першої інстанції, поклала  початок для розвитку  сталої практики застосування іншими судами висновків Голосіївського суду по даній категорії справ відносно пацієнтів, які перебувають на АРВ-терапії, та  які зможуть надалі  її використовувати при відновленні свої прав у суді при розгляді аналогічних справ.

Безкоштовна юридична допомога у цій справі була надана юристами УГСПЛ в рамках проекту «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНЩ, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «100% Життя» в рамках реалізації проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції. та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

  • 1750
  • 0
Поділитись