До всіх новин

Мережа створює умови для 100%-го лікування ВІЛ-позитивних людей, посилюючи післядипломну освіту сімейних лікарів

 

З 6 по 10 червня 2016 року у м. Львові відбувся 5-денний тренінг для викладачів кафедр післядипломної освіти сімейних лікарів Української  медичної  стоматологічної академії у м. Полтаві, Дніпропетровської медичної академії та Одеського національного медичного університету. Викладачі-медики отримали необхідну підготовку для викладання курсу тематичного удосконалення «Ведення пацієнта з ВІЛ інфекцією/СНІДом сімейним лікарем».

Зазначені освітні заклади протягом травня – червня 2016 р. затвердили розроблену раніше в рамках проекту RESPECT програму даного циклу ТУ для викладання сімейним лікарям, і, наразі, мають підготовлених викладачів, які розуміють необхідність та підтримують подальший розвиток сімейних лікарів в контексті подолання епідемії ВІЛ.

В такий спосіб Мережа створює можливості для підготовки лікарів первинної ланки, які зможуть більш активно долучатися до процесу виявлення ВІЛ-позитивних пацієнтів та їх пере направлення до програм лікування та соціального супроводу. А це, в свою чергу, впливатиме на досягнення завдань Мережі по забезпеченню лікування усіх ВІЛ-позитивних людей.

«Запропонована Програма надзвичайно актуальна для сімейних лікарів, на яких зараз покладені функції виявлення пацієнтів з ВІЛ за клінічними ознаками та скерування їх на тестування і лікування. Сімейні лікарі вкрай потребують практичних навичок та знань для того щоб знати як спілкуватися з пацієнтами, і приймати рішення в найкращих інтересах пацієнта» –  Коваль Тетяна Ігорівна, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, факультету післядипломної освіти ВДНЗУ «УМСА»

Додаткова інформація

За ініціативи проекту RESPECT, у співпраці з  кафедрою сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, у 2015 р. було розроблено та затверджено 5-денну програму циклу тематичного удосконалення «Ведення пацієнта з ВІЛ інфекцією/СНІДом сімейним лікарем» (далі-Програма). Навчання сімейних лікарів за Програмою створює можливість отримати теоретичні знання та практичні навички, пов’язані з особливостями ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією.

На шляху до інституалізації розробленої Програми проектом Мережею було здійснено ряд кроків, які дозволили актуалізувати роль сімейного лікаря у відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні, підготувати викладачів до викладання Програми та забезпечити їх методичними посібниками. В результаті, у 2015 році Програму було затверджено вченою радою Львіського медичного університету ім. Данила Галицького, і поряд з 2-ма курсами, проведеними за підтримки проекту RESPECT, кафедрою сімейної медицини ЛНМУ проведено 2 цикли ТУ за бюджетний кошт.
З методичним посібником для викладачів можна ознайомитись за посиланням: http://www.network.org.ua/upload/iblock/31c/31cb3aa0d526dca74a922a8b458575b7.pdf

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

 

  • 1348
  • 0
Поділитись