До всіх новин

БО «Черкаська мережа» бореться за права онкохворих

У Черкасах за підтримки Європейського Союзу розпочав діяти проект «Паліативна допомога – право кожної людини». Він має на меті захист прав невиліковно хворих людей шляхом забезпечення їх доступу до комплексної паліативної та хоспісної допомоги.

Протягом півроку проект реалізовуватиме БО «Черкаська мережа», фахівці якої мають багаторічний досвід роботи з онкохворими пацієнтами – дорослими та дітьми, у тому числі пацієнтами, які потребують паліативної та хоспісної допомоги. Нині у Черкасах на диспансерному обліку перебуває 9 590 онкологічних хворих, зросла смертність від злоякісних новоутворень: якщо у 2016 році померло 545 осіб, то у 2015 – 518. В області щороку помирає понад чотири тисячі осіб від раку. Щорічно кількість нових випадків захворювання наближається до 6 тисяч. Рівень онкологічної захворюваності в Черкаській області перевищує середній рівень
в Україні.

“Незважаючи на високі показники захворюваності на онкологічні захворювання та високі показники смертності, стан доступності паліативної та хоспісної допомоги в Черкасах та Черкаській області та рівень  надання цих послуг невиліковно хворим пацієнтам на сьогодні залишається вкрай низьким та недостатнім – так, в стінах Черкаського обласного онкологічного диспансеру спеціалізовану паліативну медичну допомогу може отримувати не більше 100 осіб на рік. Існуюче терапевтичне відділення з паліативними ліжками при Другій Черкаській міській лікарні відновного лікування розраховане тільки на дорослих мешканців нашого міста та може прийняти не більше 200 осіб на рік. Мова про дітей  та хворих із районних центрів та сіл області не йдеться зовсім” – розповідає керівник проекту Світлана Федорова.

За її словами, змінити стан фінансування системи  паліативної допомоги в нашому місті та області можливо завдяки більш раціональному розподілу державних коштів у системі охорони здоров’я та їх своєчасному виділенні на реалізацію профільної програми. Досягти цього можливо через поєднання громадського моніторингу ефективності використання місцевих бюджетів та, відповідно, громадської адвокації за виділення коштів, спланованих разом із активною громадськістю,  на програми паліативної допомоги, це може стати ефективним інструментом для досягнення мети. Саме цим і займатимуться протягом півроку фахівці БО «Черкаська мережа». І якщо  процеси розподілу та використання коштів в системі охорони здоров’я стануть прозорими та  підзвітними громаді, це означатиме кращий доступ до якісного лікування та необхідної допомоги для паліативних пацієнтів.

 

  • 1742
  • 0
Поділитись