До всіх новин

Теги:

Активісти вимагають відправити у відставку Скалецьку, а не медреформу

Основні вимоги активістів:

  • Зупинити крах медичної реформи;
  • Не допустити відставку голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка, яка спровокує розвал команди реформаторів;
  • Усунути від управління медичною системою міністерку Зоряну Скалецьку та зменшити вплив Михайла Радуцького на МОЗ.

Звільнення Олега Петренка з посади керівника Національної служби здоров’я України загрожує провалом медреформи, адже НСЗУ — це ключова для реформи інституція. І якщо уряд прийме його відставку, подальші зміни в системі охорони опиняться під загрозою зриву.

«Звільнення такого масштабу — це не про особистості, це про гарантії, що реформа продовжиться. Всі це мають розуміти. І зараз ми ці гарантії втрачаємо. Олег Петренко створював НСЗУ з нуля і довів свою ефективність під час реформи первинної ланки медицини і мав продовжити роботу. І якщо він відкрито заявляє, що з новим керівництвом „відсутнє однакове розуміння мети“, то виникає питання — яка мета в керівництва і чому воно допускає, щоб головні драйвери реформи йшли з посад?», — говорить виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко.

Національна служба здоров’я України — це державний страховик, який є ключовою інституцією у медреформі і головним розпорядником коштів у системі охорони здоров’я України. Зараз НСЗУ платить лікарям первинної ланки за кожного пацієнта, який підписав із лікарем декларацію.

«Два роки тому пацієнти, лікарі та громадські організації запустили медреформу. Верховна Рада ухвалила Закон про медреформу і уже за півроку у новоствореної НСЗУ з’явились договори з медичними закладами первинки. На сьогодні декларацію з сімейним лікарем, терапевтом та педіатром підписали майже 29 млн людей. А зарплата медпрацівників зросла в середньому в 2 рази. На цьому ми не повинні зупинятися, далі реформа має відбутися в лікарнях», — говорить в минулому лікар-педіатр та активіст Олександр Ябчанка.

Вже наступного року саме НСЗУ буде платити всім лікарням в Україні за послуги для кожного окремого пацієнта. На 2020 рік йдеться про загальну суму понад 70 мільярдів гривень. Від стабільної та прозорої роботи НСЗУ залежить кожен пацієнт, кожен лікар, кожна поліклініка, амбулаторія та лікарня. Будь-які спроби вплинути на діяльність НСЗУ загрожують всій системі охорони здоров’я в Україні.

«У Володимира Зеленського є вихід. Нарешті усвідомити наскільки складна сфера охорони здоров’я. Нарешті приділити їй увагу. Нарешті не покладатися на людей, яких він знає, а робити ставку на професіоналів. Зеленському потрібно усунути Михайла Радуцького від прийняття рішень в сфері охорони здоров’я. Саме він дефакто керує МОЗ і приймає усі ключові рішення. Які підвели реформу і сектор до межі краху», — говорить активіст, який займався адвокатуванням медреформи Владислав Грезев.

Пацієнтська спільнота та активісти вимагають від Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Президента Володимира Зеленського усунути від керівництва медичною системою людей, які через некомпетентність та особисті амбіції, загрожують медичній реформі країни. Відправити у відставку Зоряну Скалецьку та усунути від впливу на МОЗ голову Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького.

За більш детальною інформацією звертайтесь до:
Юлія Мартиненко, 093 491 84 18, yuliia.m@patients.org.ua

Update: дякуючи зусиллям пацієнтів, розгляд заяви про звільнення Олега Петренка було перенесено. Ми вдячні прем’єр-міністру України Олексію Гончаруку за державницьку позицію!

  • 1707
  • 3
Поділитись