До всіх новин

Глобальний фонд, Міністерство охорони здоров’я та Мережа обговорили співпрацю після закінчення гранту в 2017 році

 

Відбувся візит в Україну представників Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією щодо подальшої співпраці Глобального фонду з Україною, спрямованої на боротьбу зі СНІДом і туберкульозом.

В ході програми візиту була проведена спільна прес-конференцію д-ра Уляни Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, Марка Едінгтон, глави підрозділу з управління грантами Глобального фонду та Дмитра Шерембея, заступника голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції СНІДу, Голови Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Марк Едінгтон підкреслив ключову роль громадянського сектора і перш за все пацієнтських організацій в якісних змінах щодо подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Україні.

«Завдяки тісній співпраці нової команди Міністерства охорони здоров’я з представниками пацієнтських організацій в наступному році додатково 34 тис ВІЛ-позитивних пацієнтів зможуть отримати лікування», – говорить Дмитро Шерембей, заступник голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції СНІДу, Голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Всього близько 9000 пацієнтів з мультирезистентним туберкульозом отримають необхідне лікування.

«Вперше Україна обіцяє забезпечити лікування пацієнтів в програмах замісної терапії за державні кошти. Проект бюджету на 2017 рік прийнятий Верховною Радою України в першому читанні. Ми віримо, що він буде затверджений остаточно і це стане суттєвим кроком до зупинки епідемій в Україні», – додав пан Шерембей.

Марк Едінгтон зробив особливий акцент на ефективній співпраці громадського сектору та уряду, що суттєво виділяє Україну серед інших країн і робить її лідером у Східній Європі по боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу.

«Охорона здоров’я – це пріоритет уряду України на 2016 і 2017 роки. Ми вдячні нашому міжнародному партнеру Глобальному фонду за підтримку змін в українській медицині і поліпшення в області лікування ВІЛ/СНІД та туберкульозу», – сказала на прес-конференції доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.

«Завдяки проектам Глобального фонду вперше за 20 років епідемії призупинено зростання смертності і більше 88 000 чоловік з ВІЛ отримали необхідне лікування. А всі обласні лабораторії забезпечили сучасним обладнанням для діагностики туберкульозу, а хворих на туберкульоз пацієнтів – необхідним лікуванням. Ми сподіваємося на продовження такої співпраці», – додала доктор Супрун.

«Нам дуже приємно підтвердити значний прогрес, досягнутий в цьому році завдяки спільним зусиллям уряду України, громадянського суспільства і міжнародних партнерів. Мусимо зазначити рішучість нової команди Міністерства охорони здоров’я в питаннях формування Інституту громадського здоров’я», – зазначив голова підрозділу з управління грантами Глобального фонду.

Марк Едінгтон відзначив також збільшення обсягів державного фінансування програм боротьби з ВІЛ-інфекцією та туберкульозом майже на 140% в 2017 році і початок реформування системи охорони здоров’я в пенітенціарній службі.

«Той факт, що Національну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції СНІДу очолив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, очевидний сигнал, що Україна готова брати на себе зобов’язання по зупиненню епідемії ВІЛ і туберкульозу в країні і розширенню доступу до лікування для нових пацієнтів», – додав пан Едінгтон.

Марк Едінгтон зазначив також, що такі рішучі кроки з боку України дають всі підстави вважати, що Глобальний фонд продовжить свої програми в Україні в 2018-2020 роках.

Візит Глобального Фонду в Україні триває з метою оцінки реалізації програм щодо забезпечення стійкості послуг з ТБ і ВІЛ-інфекції.

Отримання від України чіткого плану підтримки програм лікування ВІЛ-інфекції та туберкульозу протягом найближчих трьох років дозволить Правлінню Глобального фонду визначитися з умовами фінансування в 2018-2020 роках. Рішення про новий проект буде прийнято Правлінням Глобального фонду в листопаді 2016 року.

 

  • 1553
  • 0
Поділитись