До всіх новин

Мережа допомогла ув’язненим відстояти право на лікування

 

6 жовтня Європейський суд з прав людини виніс рішення на користь колишнього ув’язненого Юрія Пивоварник, в справі щодо захисту прав на доступ до лікування гепатиту С.

БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» виступила третьою стороною в судовому процесі, надавши експертну оцінку в ситуації відсутності діагностики та лікування гепатиту в пенітенціарній системі. В результаті суд визнав, що Україна порушила ст. 3 Європейської конвенції в разі незабезпечення лікуванням хворого вірусним гепатитом С і зобов’язав українську державу виплатити Юрію Пивоварник 4 тис євро компенсації і покрити 121 євро судових витрат.

«Це безпрецедентний випадок для України. Рішення Європейського суду з прав людини може стати поворотним моментом в доступі до лікування в місцях позбавлення волі. Цей факт повинен зняти існуючі перешкоди в лікуванні хворих на гепатит С в тюрмах, – говорить директор з політики та адвокації БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Віталій Ткачук. – Тепер кожен ув’язнений, якому не надається необхідна медична допомога по лікуванню гепатиту С, може гарантовано розраховувати на позитивне рішення Суду в свою користь»

Нагадаємо, в січні 2015 році Мережа подала клопотання в ЄС про приєднання Мережі в якості третьої особи, а в лютому 2016 року направила суду свою доповідь про ситуацію з відсутністю лікування гепатиту в пенітенціарній системі. Разом з Мережею виступили партнери, які супроводжували справу, ГО «Регіональний центр правової допомоги».

З огляду на міжнародний прецедент і норми міжнародного права, Міністерство юстиції України зобов’язане привести у відповідність систему надання медичної допомоги в пенітенціарних закладах. В іншому випадку українська держава є порушником норм Європейської конвенції з прав людини і не може виступати гарантом прав і свобод своїх громадян.

В Україні 1,2 млн осіб хворих на гепатит С, що становить більше 3% населення. Однак, в групах ризику, однією з яких є ув’язнені, рівень інфікування значно перевищує середньостатистичний і досягає 40-60%. Сьогодні 44 тис осіб чекають термінового лікування, серед яких лише 2 тис осіб його отримують. В рамках Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року, Україна зобов’язана за державний рахунок закуповувати препарати для комплексного лікування гепатиту С.

Рішення Євросуду http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-166965#{“itemid”:[“001-166965 “]}

 

  • 1371
  • 0
Поділитись