Мережа ініціювала розслідування порушень, пов’язаних із лікуванням гепатиту С
28 грудня 2016 року Мережа подала заяву в Генеральну прокуратуру і МВС України з вимогою провести перевірку прозорості регіональних процедур по подачі потреби від регіонів в препаратах, які будуть закуповувати за гроші МОЗ.
З 2016-му році до переліку ліків для закупівлі потрапив переважно дорогий препарат, в той час, як на ринку існує рівноцінний брендовий препарат в 3,7 рази дешевше. Внаслідок цього ми вбачаємо заангажованість і фінансову зацікавленість чиновників, які формували замовлення. Адже, закупивши ліки дешевше, можна вилікувати значно більше людей — саме це повинно бути метою органів охорони здоров’я і на національному, і на регіональному рівнях.
«На дорогі препарати планується витратити 66 млн. грн., та усього для 800 осіб, — зазначає Сергій Дмитрієв, директор департаменту політики та адвокації. — А закупивши препарат дешевше, можна вилікувати 2400 осіб. Мережа завжди виступає за розширення доступу до лікування смертельних захворювань, та відстоює інтереси людей в першу чергу. В умовах кризи як ніколи важливо, щоб бюджет використовувався максимально ефективно».
Заява зареєстрована, і слідчі органи почали процес досудового розслідування.
N.B. Нагадуємо, що в Україні завдяки зусиллям Мережі та партнерських організацій з’явилися препарати прямої дії для лікування хронічного гепатиту С на основі речовин софосбувір/Ледіпасвір (СОФ/ЛІД). Ціна на ці ліки для України була знижена виробником до безпрецедентного рівня — 23 тис. грн. за курс. Аналогічний курс лікування в Сполучених Штатах складає 81 тис. дол., У Франції — 41 тис. євро. Влітку 2016-го Мережі вже доводилося втручатися в ситуацію, коли цей препарат не був внесений в предмет закупівлі регіонами. Тоді вдалося зупинити процес збору потреб.