До всіх новин

Мережа ЛЖВ та Центр громадського здоров’я МОЗ не допустять переривання лікування ВІЛ+ дітей

 

У квітні Україна ризикує зіткнутися з дефіцитом дитячих форм АРТ. Компанія-виробник, яка виграла тендер на поставку дитячих форм «Абакавіру» і «Зидовудина», поставила перед фактом закупівельне агентство ЮНІСЕФ, що через поломку виробничих потужностей, не зможе вчасно поставити ліки. Виробничі лінії переведені на профілактику.

Центр громадського здоров’я МОЗ України та БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» роблять все можливе, щоб змінити ситуацію.

«Зараз Центр громадського здоров’я МОЗ перерозподілив залишки цих препаратів по Україні і в березні ми закриваємо потребу, – говорить директор з політики та адвокації Мережі ЛЖВ Сергій Дмитрієв. – У кінці березня в Україну повинна відбутись поставка «Зидовудину». МОЗ та ЮНІСЕФ працюють над тим, щоб узгодити всі документи для швидкого ввезення цього препарату в Україну. Складніша ситуація з дитячою формою «Абакавіру» – раніше травня поставки не буде. У квітні можуть виникнути проблеми з дефіцитом цього препарату. Сьогодні від Мережі ми направили листи індійським фармкомпаніям – Cipla, Renbaxy і Aurobindo з проханням термінової донації, оскільки це єдиний вихід, щоб перекрити дефіцит»

Термін виробництва і поставки АРВ-препаратів займає близько півроку. Технічної можливості зробити препарати протягом місяця – немає. Сьогодні Мережа ЛЖВ веде активні переговори з компаніями виробниками АРТ, з пошуку запасів дитячої форми «Абакавіру», для термінової поставки в Україну.

 

  • 1501
  • 0
Поділитись