До всіх новин

Мережа поділилася досвідом підвищення доступності ліків на круглому столі в Молдові

 

Зараз в Молдові проходить круглий стіл НУО-активістів по фармполітиці HAI і PAS Centre. Під час круглого столу Сергій Кондратюк, експерт з правових питань, інтелектуальної власності і доступу до лікування поділився досвідом Мережі в інтервенціях для підвищення доступності ліків в Україні.

Основною темою обговорення на круглому столі стала реімбурсація – механізм забезпечення населення лікарськими засобами, який має за основу персональне відшкодування вартості призначеного лікарем лікування. Цікаво, що система реімбурсації ліків, яку зараз вводить уряд України, дуже тонкий інструмент державного регулювання забезпечення ліками.

З досвіду Молдови при введенні даного інструменту важливо наступне:

  1. Використовувати регресивні націнки для оптовиків і аптек;
  2. Відрегулювати роботу лікарів та аптек. Останні в Молдові часто не надають пацієнтам інформацію про усі доступні опції у рамках ІПН;
  3. Добре інформувати пацієнтів в медустановах про існування реімбурсуючих препаратів;
  4. Забезпечити доступність реімбурсації в сільській місцевості;
  5. Створення державної страхової керуючої компанії, яка контролює витрати в рамках реімбурсації, призвело до більш економного використання коштів;
  6. Джерела цін для реферування повинні бути досить надійними.

Також, цікавим виявився той факт, що в амбулаторному сегменті в Німеччині і Голландії для деяких препаратів використовують тендерні закупівлі, замість реімбурсації.

 

  • 1242
  • 0
Поділитись