До всіх новин

Розенко, Супрун, Марченко – одноголосне «так» на пропозиції Мережі

 

Цей тиждень видався дуже насиченим для активістів Мережі. Ми провели ряд зустрічей, які в корені можуть змінити наше з вами завтра. Отже,

Крига зрушила

Після затяжного періоду «мовчання», Нацрада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу займеться активною роботою. Сьогодні Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко на зустрічі з представниками Мережі підтвердив, що очолить роботу Нацради. На 16 вересня вже призначено засідання оновленого складу Нацради.

Позитивні зрушення стали можливими завдяки активній позиції Дмитра Шерембея, Глави Координаційної ради Мережі, який став ініціатором зустрічі. Нагадаємо, Дмитро Шерембей в травні цього року став заступником голови Нацради.

І МОЗ каже «ТАК»

Під час зустрічі нова в.о. Міністра охорони здоров’я України пані Уляна Супрун підтримала пропозиції та ініціативи Мережі по фінансуванню програм замісної терапії. МОЗ почне перерозподіл коштів вже в бюджеті 2016 року. Відкритість нового керівництва МОЗ підтверджує, що в країні активізувався політичний діалог з проблем ВІЛ/СНІД.

А як же гроші?

Міністерство фінансів України не буде заперечувати проти пропозицій МОЗ щодо зміни фінансування і виділення коштів на програми замісної терапії. Про це під час зустрічі з Головою Координаційної ради Мережі Дмитром Шерембеєм і Виконавчим директором Володимиром Курпітою повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Ініціативи по замісної терапії будуть підтримані.

Програма замісної терапії впроваджується в Україні з 2004 року. На даний момент 8 тис осіб отримують препарати у всіх регіонах України. Прийом препаратів дозволяє зберегти життя пацієнтам, виводячи їх з ізоляції в сферу надання медичної допомоги. Замісна терапія – це найпотужніший інструмент профілактики передачі ВІЛ, оскільки виключає ризик інфікування через кров.

 

  • 1114
  • 0
Поділитись