До всіх новин

Мережа попереджає про випадки розголошення ВІЛ-позитивного статусу

 

Мережа завжди виступала за захист прав і свобод людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. Кожен день ми боремося зі стигмою та дискримінацією і намагаємося змінити ситуацію в кращу сторону. Мережа не може залишатися осторонь, коли порушують права ЛЖВ. Тому ми хочемо попередити, що останнім часом почастішали випадки розголошення ВІЛ-позитивного статусу.

Особливо багато випадків, коли позитивний статус розголошують медичні працівники, а також колишні родичі (чоловіки/дружини). Неодноразово були виявлені випадки відмови лікарів ВІЛ-позитивним в проведенні життєво-необхідних операцій по причині їх ВІЛ-позитивного статусу.

Військовозобов’язаних з позитивним статусом не тільки знімають з обліку після медогляду, але ставлять в їх військовому квитку позначку, що людина не придатна до служби відповідно до Статті 5-Б Наказу Міністерства оборони України від 14.08.2008 р. №402 «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

Нагадуємо, що розголошення статусу медичним працівником карається кримінальною відповідальністью згідно Ст. 132 КК України.

Ми закликаємо усіх ВІЛ-позитивних не мовчати і не боятися говорити про такі випадки. Мережа завжди готова допомогти! Якщо ви або ваш близький потрапив в подібну ситуацію, ми просимо вас негайно повідомити про це нашого юриста Бєлай Світлану –s.belay@network.org.ua

Ми не залишимо вас наодинці з бідою і захистимо ваші права!

 

  • 1845
  • 1
Поділитись