До всіх новин

Заява БО «100% Життя»

Від імені 290 тисяч пацієнтів, які отримують нашу допомогу, ми вкрай занепокоєні заявою Міністра охорони здоров’я щодо  фактичної зупинки медичної реформи. Ми вважаємо, що такі дії можуть нанести шкоду як пацієнтам, так і лікарям.

 

Ми з першого дня підтримували зміни у медичній системі України. Це перша в історії реформа, яка дійсно прагне надати пацієнтам зрозумілі та доступні медичні сервіси. І це перша реформа, коли пацієнтів питали, чого хочуть вони. Вже зараз можна констатувати, що відбулись докорінні зміни, які покращили доступ до медичних послуг та зменшують рівень корупції на первинній ланці.

 

Твій сімейний лікар, гроші йдуть за пацієнтом, ефективні закупівлі, E-Health, Доступні ліки — всі ці фрази для нас — це нові можливості, які принесла реформа.

 

Що відбувається сьогодні. Частина медичної системи, яка виживала лише за рахунок системи загального фінансування і яка не звикла розвиватися та конкурувати за пацієнта, опинилась в центрі уваги влади. Менеджери та лікарі, які готували свої заклади, залучали фахівців, інвесторів та експертів, щоб отримати фінансування за свої ЯКІСНІ послуги від держави, ошукані. Держава посилає лікарям сигнал – змін не буде.

 

З першого дня роботи Президента ми просили Голову держави зустрітись  з пацієнтськими організаціями та почути голос тих, хто все життя веде боротьбу за своє життя. На жаль, за весь цей рік цього так і не сталося. 

 

Якщо реформу зупинять, в найближчі місяці ми отримаємо:

 

  • проблеми з фінансуванням практично для всіх лікарів та лікарень, оскільки старі договори перестануть діяти.
  • ризик переривання надання послуг для пацієнтів з хронічними нозологіями та представникам вразливих груп.  
  • мотивацію лікарів, медичного персоналу,  які формувалися і дійсно почали надавати високоякісні послуги для пацієнтів, та очікували гідної оплати.
  • занепокоєння міжнародної спільноти та партнерів, які інвестували кошти у реформу, щодо непослідовності та непрозорості прийняття рішень.

Ми звертаємось до Президента України з проханням зустрітись з пацієнтськими організаціями та почути наші аргументи.

 

Ми звертаємось до МОЗ з вимогою оприлюднити аудит щодо результатів реформи, до якого апелює Міністр та пропозиції, які він пропонує втілити. Ми вимагаємо залучити до обговорення всіх змін пацієнтські та експертні організації.

 

Ми звертаємось до комітету охорони здоров’я ВРУ з проханням розглянути на своєму засіданні результати аудиту, що реалізував МОЗ.

 

Також застерігаємо Президента та політиків від фінансування нереформованої системи. Тому що корупція в медицині готова до будь-якого збільшення. 

 

Вважаємо, що  дискусію про реформу треба виводити на новий рівень. Не ставити під сумнів її ефективність за місяц після запуску, не розмірковувати, чи є вона на часі. А визнати необхідною та забезпечити належне, не менше 10% ВВП фінансування. Тільки за таких умов ми маємо надію побачити результат.

  • 2476
  • 5
Поділитись