До всіх новин

Мережа продовжує боротьбу за зниження ціни на АРВ препарат лопінавір / ритонавір

 

apb

30 січня відбулося чергове судове засідання за позовом Мережі ЛЖВ спрямованим на скасування монополії на імпорт в Україну найбільш поширеного препарату для лікування ВІЛ в нашій країні – комбінації лопінавіру та ритонавіру, широко відомого в світі під торговими марками Алувія і Калетра.

Під час судового засідання Мережа подала клопотання про розширення позовних вимог. Крім визнання самого патенту, який охороняє комбінацію лопінавір / ритонавір, Мережа просить суд визнати недійсним патент на спосіб лікування з використанням комбінації лопінавір / ритонавір, який також сприяє монополізації імпорту препарату в Україну.

В рамках судового засідання 30 січня Мережа подала додаткові докази, що вказують на те, що патенти на лопінавір / ритонавір не відповідають вимогам законодавства, зокрема що стосуються новизни і винахідницького рівня.

У зв’язку з проханням відповідача надати час на ознайомлення з поданими Мережею матеріалами, судом було оголошено перерву в розгляді справи. Наступне судове засідання по даній справі було призначено на 20 лютого 2017 року.

Якщо позовні вимоги Мережі будуть задоволені, монополія на препарат буде ліквідована, що призведе до створення конкуренції при його імпорті (виробництві) в Україні і, як наслідок, зниження цін на нього. Оскільки лопінавір / ритонавір є найбільш поширеним препаратом для лікування ВІЛ в Україні, це призведе до значної економії коштів.

 

  • 3223
  • 0
Поділитись