До всіх новин

Мережа проведе дослідження «Поведінкові практики ВІЛ-позитивних дорослих»

 

Цього року Мережа ЛЖВ проводить другу хвилю дослідження «Поведінкові практики ВІЛ-позитивних дорослих». Перша хвиля була проведена в 2013 році «ГФК ЮКРЕЙН» на замовлення Мережі ЛЖВ за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

У ньому учасниками опитування стали 8207 людей, що живуть з ВІЛ із 24 областей України, АР Крим та міст Києва і Севастополя. Рекрутинг респондентів з числа ЛЖВ здійснювався медичними працівниками регіональних центрів СНІДу.

За результатами опитування першої хвилі було виявлено, що 81% ВІЛ-позитивних людей мали сексуальні контакти протягом 12 місяців. З них 19% – не знали ВІЛ-статус свого статевого партнера, а у 27% партнер був ВІЛ-негативний. У 18% ВІЛ-позитивних респондентів статевий партнер не знав про наявність ВІЛ у опитуваного. Результати дослідження показали, наскільки актуальні програми тестування для статевих партнерів людей, які живуть з ВІЛ, особливо в рамках профілактики і лікування ВІЛ/СНІДу. Також завдяки дослідженню стало зрозуміло, що в рамках профілактики ВІЛ/СНІДу існує гостра необхідність в дистрибуції презервативів серед уразливих груп, ЛЖВ та їх партнерів

 

  • 2238
  • 0
Поділитись