До всіх новин

Мережа в Женеві презентує успіх України

 

Розпочався візит Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Наталії Нізової та Голови Координаційної ради Мережі Дмитра Шерембея в Женеву для участі в засіданні Координаційної ради Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС).

«Співпраця з державою і збільшення держфінансування на програми з протидії епідемії ВІЛ – це найголовніше і найважливіше досягнення 2016 року, – сказав Дмитро Шерембей, Голова Координаційної ради Мережі під час зустрічі. – Не дивлячись на складну ситуацію в країні, ми вітаємо рішення українського уряду щодо збільшення національного фінансування програми лікування ВІЛ на 140%, а також лікування туберкульозу на 140%. Цей крок і активна участь міжнародних донорів повинні дозволити нам майже вдвічі збільшити число пацієнтів, які отримують антиретровірусні препарати в 2017 році, що є основною передумовою для досягнення цілей ЮНЕЙДС 90-90-90. Ми входимо в 2017 рік з надією на те, що епідемія ВІЛ/СНІДу може бути зупинена вже в наступному році»

Віце-прем’єр-міністр Павло Ррозенко зазначив, що навіть в таких критичних обставинах, при належній координації зусиль та виконанні зобов’язань, позитивні зміни можливі, і в України є всі шанси в досягненні трьох 90.

 «Україна досі посідає друге місце по епідемії ВІЛ в регіоні Східної Європи і Центральної Азії. У той же час ми пишаємося досягнутим рівнем надання та розвитком спектра послуг для ВІЛ-позитивних людей, значним розширенням масштабів антиретровірусної терапії, впровадженням програм профілактики для ключових груп ризику серед населення і самої великої програми замісної терапії в нашому регіоні, – сказав Віце-прем’єр-міністр Павло Ррозенко. – Ми також пишаємося тісною і відкритою співпрацею між урядом, громадянським суспільством, міжнародними організаціями та донорами».

Віце-прем’єр зазначив роль Мережі в питаннях розширення доступу до лікування.

Говорячи про досягнення в 2016 році, українська делегація також зазначила, що були розширені послуги для споживачів ін’єкційних наркотиків та вперше в історії України уряд почав закупівлю метадону та бупренорфіну для програми опіоїдної замісної терапії. Виділене фінансування забезпечить лікування 7300 пацієнтів і охоплення повинно поступово розширюватися. Ці інвестиції з боку уряду, а також збільшення державного фінансування на закупівлі АРВ-препаратів повинні стати поворотним моментом в переході від донорської підтримки до фінансування програм лікування українським урядом.

Також в рамках візиту української делегації до Женеви заплановані зустрічі з виконавчим директором програми ЮНЕЙДС Мішелем Сідібе, з виконавчим директором керівництвом Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Марком Дайблом, з генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міжнародної організації праці.

 

  • 1475
  • 0
Поділитись