До всіх новин

Мережа з партнерами почали розслідування фактів дискредитації реформ, міжнародної фінансової допомоги та цивільного сектора в Україні

 

Мережа з партнерами почали розслідування фактів дискредитації реформ, міжнародної фінансової допомоги та цивільного сектора в Україні

3 березня за ініціативою БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» відбулася перша координаційна зустріч пацієнтської спільноти з представниками міжнародних організацій, Центру громадського здоров’я МОЗ, громадськими активістами, працівниками сфери охорони здоров’я. Зустріч була присвячена обговоренню систематичної і цілеспрямованої інформаційної кампанії, яка протягом останнього часу дискредитує багаторічні результати міжнародного співробітництва, міжнародну допомогу в цілому і всю донорську систему в Україні.

Очевидна кампанія по дискредитації реформ в сфері охорони здоров’я ставить під загрозу життя і здоров’я сотень тисяч людей, які залежать від цих змін.

«Громадянське суспільство спільно з представниками міжнародних агентств і експертами МОЗ розроблять якісну стратегію відповіді на очевидну пропаганду, мета якої не дати Україні зробити сферу медицини прозорою і такою, що відповідає інтересам пацієнтів з ефективними механізмами роботи, – сказав Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ. – Політика мовчання згубна в цій ситуації. Зараз ми намагаємося дати оцінку і ступінь завданої шкоди хвилею негативу. Це робить незалежне агентство з моніторингу, що спеціалізується на викритті замовних кампаній. Спільно з партнерами ми також плануємо розробити Угоду, що регламентує комунікаційну поведінку для НУО та донорів в подібних ситуаціях і зробити їх невід’ємною частиною договорів і грантових зобов’язань, передбачивши відповідальність за замовлення і поширення подібної інформації»

Unicef, Crown Agents, PwC, USAID, UNAIDS та інші партнери, які разом з національними НУО систематично піддаються нападкам, підтримали ідею всебічного аналізу ситуації та оцінки завданої шкоди.

Учасники дискусії домовилися про наступну зустріч, на якій за результатами аналізу буде розроблено стратегію колективної відповіді і комунікаційні принципи поведінки.

Нагадаємо, що в ході кампанії, метою якої є зупинити розпочату реформу медицини, постійним нападкам піддається використовуваний в Україні механізм міжнародних закупівель; реформа фінансування охорони здоров’я та створення нової системи охорони громадського здоров’я; стратегія забезпечення переходу програм ГФ на державне фінансування, а також всі організації, що підтримують зміни.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ ініціювала створення робочої групи з представників донорських організацій, експертів МОЗ, партнерів, активістів, із залученням аудиторської компанії для проведення незалежного аналізу ситуації та оцінки завданих збитків. Ступінь своїх зобов’язань і рівень відповідальності, повинен розуміти кожен активіст і кожна організація.

В результаті будуть розроблені комунікаційні політики, які регламентують поведінку всіх залучених сторін, грантові угоди будуть доповнені положеннями про відповідальність за поширення неправдивої інформації.

 

  • 1129
  • 0
Поділитись