До всіх новин

Мережа закликає МОЗ провести розслідування щодо дій Віктора Шафранського

 

Мережа продовжує боротьбу з фармацевтичною мафією та корупцією у вищих ешелонах влади. Саме тому ми звернулись з відкритим листом до в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун в якому закликаємо перевірити законність дій колишнього в.о. Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського. В останній день свого перебування на посаді в.о. Міністра охорони здоров’я він  підписав лобістський наказ щодо формування робочої групи з розробки Національної політики лікарських засобів. До складу групи за наказом колишнього міністра увійшли представники  найбільших фармкомпаній, українські та міжнародні монополісти та співробітники МОЗ. Серед 42 осіб складу нової групи, 27 – представники комерційних організацій, тобто майже дві третини. Але жодного представника пацієнтських організацій чи активістів громадянського сектору до складу групи включено не було!

Мережа розглядає дії Віктора Шафранського як можливе лобіювання інтересів комерційних груп, порушення законодавства про державну службу та законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.  Термінове підписання Віктором Шафранським зазначеного наказу в останній день перебування на посаді, на нашу думку, дає підстави для перевірки наявності інших подібних суперечливих дій Шафранського на користь певних представників бізнесу.

Саме тому Мережа просить терміново переглянути наказ про затвердження складу робочої групи з розробки Національної політики лікарських засобів, ініціювати службове розслідування та проведення внутрішнього аудиту нормативно-правових та розпорядчих актів МОЗ України, підписаних під час виконання обов’язків в.о. Міністра охорони здоров’я Віктором Шафранським на предмет наявності в них корупційних ризиків та конфлікту інтересів. Також Мережа закликає провести внутрішній аудит системи документообігу МОЗ України на предмет наявності невиправдано довго непідписаних документів та розпоряджень, відсутність яких відтерміновує своєчасну поставку лікарських засобів та виробів медичного призначення, закуплених за кошти державного бюджету 2015 року та блокує початок проведення процедур закупівель 2016 року через спеціалізовані закупівельні організації.

 

  • 1563
  • 0
Поділитись