До всіх новин

Мережа закликає припинити патентне переслідування виробників життєво необхідних ліків

 

Зусиллями Мережі, за підтримки МФ «Відродження»/FOSI, станом на сьогодні в Україні поки що не має патентної монополії на один із найбільш важливих препаратів прямої дії (DAA) для лікування гепатиту С – софосбувір. Це дозволяє забезпечувати конкуренцію ринку і знижувати ціну на лікування, щоб більша кількість людей змогла отримати життєво необхідні препарати.

Однак, компанія-оригінатор (Гілеад) розпочала переслідування генеричного виробника софосбувіра в судовому порядку опираючись на режим ексклюзивності даних. Це призведе до обмеження конкуренції на ринку і потенційно може призвести до обмеження доступності софосбувіру в довгостроковій перспективі. Тому, незважаючи на лояльне ставлення компанії Гілеад до України в ціноутворенні щодо софосбувіру, Мережа закликає припинити переслідування генеричного виробника на підставі «ексклюзивності» даних реєстраційного досьє!

У 2010 році Всесвітня організація охорони здоров’я започаткувала Всесвітній день боротьби з гепатитом, як один з чотирьох офіційних всесвітніх днів, присвячених конкретним захворюванням, який буде відзначатися щорічно 28 липня. Мільйони людей по всьому світу в даний час беруть участь у Всесвітньому дні боротьби з гепатитом, для підвищення обізнаності про вірусні гепатити, а також щоб закликати уряд до дій задля забезпечення доступу до лікування і поліпшення профілактичних програм.

Мережа проводить активну роботу щодо розширення доступу до лікування гепатиту С в Україні. Зокрема, представники Мережі ЛЖВ брали активну участь в групах Міністерства охорони здоров’я України по підготовці Номенклатури лікарських засобів для лікування хворих дорослого віку на хронічний вірусний гепатит С та в групах Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського НАМН України.

Завдяки активній позиції Мережі та інших пацієнтських організацій вдалось домогтися включення нових препаратів прямої дії (DAAs) для лікування гепатиту С до вищезазначеної номенклатури. Внаслідок цього вже в 2016 році буде закуплено препаратів прямої дії (DAA) для лікування гепатиту С для орієнтовно 1838 пацієнтів. Дані препарати мають набагато більшу успішність для виліковування (більше 90%), ніж попереднє лікування пегельованими інтерферонами (від 35-50%). Крім того, активна позиція пацієнтських організацій стала однією з причин того, що ціна на даний препарат від Гілеада в Україні на останніх відкритих торгах за кошти НАМН України склала приблизно 750 доларів США за курс лікування (для порівняння орієнтовна ціна в США – 81 000 доларів США, у Франції – 41 000 євро).

 

  • 1254
  • 0
Поділитись