До всіх новин

Партнер Мережі фонд АНТИСНІД придбає АРТ на більш ніж 6,5 млн гривень

 

Вперше в Східній Європі ВІЛ-позитивних пацієнтів лікуватимуть за рахунок приватних коштів.

БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» звернулася до Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» з пропозицією підтримати проект лікування в Києві в 2017-2018 роках. Ми раді повідомити, що Фонд оголосив про старт нового проекту, в рамках якого на лікування будуть взяті понад тисячу ВІЛ-позитивних пацієнтів в Києві. Бюджет проекту – понад 6,5 мільйона гривень. Оператором закупівель буде Мережа ЛЖВ. Мета цього проекту – прискорити доступ ВІЛ-позитивних людей до життєвонеобхідної терапії і в максимально короткі терміни представити в Україні новітній препарат для АРВ-терапії. Лікування буде проводитися на базі Київського міського центру СНІДу.

У Східній Європі це перший прецедент участі приватного фонду в програмі лікування. До цих пір в Україні програма антиретровірусної терапії фінансувалася виключно з коштів державного бюджету та міжнародних організацій. Завдяки появі приватного партнера, в нашій країні вперше почнеться лікування новітнім препаратом шостого покоління (зараз лікування проводиться препаратами четвертого покоління), а вартість лікування знизиться в два рази. Дотримуючись цієї практики, вже в 2018 році Україна зможе без додаткових витрат вдвічі збільшити кількість пацієнтів, які отримають життєво важливе лікування.

«Завданням мого фонду завжди було зупинити епідемію СНІДу, – говорить засновник Фонду «АНТИСНІД» Олена Пінчук. – Згідно з останніми тенденціями в боротьбі зі СНІДом прийом антиретровірусної терапії є не тільки лікуванням, а й профілактикою. Людина, яка приймає терапію, не передає вірус. Об’єднане агентство ООН з ВІЛ/СНІДу рекомендує забезпечити доступ до лікування 90 відсотків людей, які знають про свій діагноз. Чим раніше Україна зможе наблизиться до цих стандартів, тим менше буде нових випадків ВІЛ, тим більше життів нам вдасться зберегти, тим швидше ми зможемо зупинити епідемію. Саме тому ми відгукнулися на прохання «Мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД», виділити грант в 6,5 мільйона гривень на придбання новітнього препарату для 1 200 киян, які гостро потребують лікування».

На сьогоднішній день Мережа ЛЖВ є одним з основних операторів лікування та закупівель, який зможе забезпечити найвигідніші умови для поставки препаратів. Відбір пацієнтів для цієї програми і їх лікування буде проводитися на базі Київського міського цента СНІДу під громадським контролем пацієнтських організацій. Це будуть перші в Україні пацієнти, які почнуть лікування препаратом нового покоління – долутегравіром. Він більш ефективний і менш токсичний, ніж застосовувані сьогодні лікарські засоби. Прийом препарату один раз на добу спрощує процес лікування і скорочує кількість людей, які можуть від нього відмовитися.

Також вперше в своїй історії Україна отримає можливість лікувати пацієнтів з такою сенсаційно низькою ціною – 170 доларів за річний курс. Зараз річний курс лікування в Україні коштує в середньому 360 доларів. Завдяки новому підходу, піонером якого стане фонд, для нашої країни відкриється можливість, не витрачаючи додаткових ресурсів, вдвічі збільшити охоплення АРВ-терапією ВІЛ-позитивних людей. Це буде одним з найважливіших результатів ініціативи, яка повністю змінить ситуацію в боротьбі з епідемією.

Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ: «Сьогодні ми говоримо про маленьку революцію в боротьбі зі СНІДом. Ми починаємо партнерство з приватним фондом, розширюємо програму лікування в Києві, закуповуємо препарат нового покоління і знижуємо вартість лікування пацієнтів практично вдвічі. Участь приватного фонду в програмах лікування – це прецедент не тільки для України. Ми не знаємо жодного прикладу, коли б приватні фонди оплачували лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІДом. Через два роки всі клієнти цієї програми перейдуть під нашу опіку і будуть забезпечені подальшим лікуванням, а завдяки участі Фонду «АНТИСНІД» нам вдасться розширити практику застосування препарату шостого покоління».

Олександр Юрченко, головний лікар Київського міського центру СНІДу: «За експертними оцінками, сьогодні в Києві проживає близько 24 тисяч ВІЛ-позитивних людей. Але на диспансерному обліку перебуває лише кожен другий. Всього 12 тисяч ВІЛ-позитивних киян знають про свій статус, і тільки 6 тисяч з них отримує терапію. Завдяки ініціативі Мережі ЛЖВ та новому партнерству з Фондом «АНТИСНІД», ми зможемо почати набір на лікування людей, які чекають початку терапії, вже в наступному році. Це знизить смертність від СНІДу і скоротить кількість нових випадків ВІЛ».

У листопаді 2015 року Європейське бюро ВООЗ випустило нове Глобальне керівництво по ВІЛ-інфекції, спрямоване на підвищення ефективності профілактики і лікування. Революційною зміною, заявленою в цьому документі, стало положення про те, що АРТ слід призначати всім людям, що живуть з ВІЛ, незалежно від рівня клітин CD4. З цього моменту лікування стало трактуватися не просто як фактор, що позитивно впливає на профілактику, а як ефективний інструмент масового протидії епідемії. Згідно з експертними даними, одна людина, яка живе з ВІЛ і не приймає терапію, може інфікувати за рік до двох осіб. Пацієнт, який приймає антиретровірусну терапію, стає абсолютно безпечним для оточуючих. Він не може інфікувати своїх партнерів, так як концентрація вірусу в його крові різко падає. При регулярному прийомі препаратів, кров ВІЛ-позитивної людини стає в буквальному сенсі слова чистою.

ВІЛ/СНІД в Україні

За десять місяців 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України був зареєстрований 13 381 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 2 349 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції, за цей час від СНІДу померло 40 816 чоловік. Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони – це Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також Київ.

Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 250 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз – станом на 1 квітня 2016 року у обліку в Україні числиться 132 714 ВІЛ-позитивних пацієнта.

АРВ-терапія в Україні

Станом на 1 вересня 2016 роки за кошти державного бюджету лікування отримували 43 344 пацієнта. Ще 24 969 пацієнтів отримували лікування за кошти міжнародних донорів, препарати для цих пацієнтів закуповує Мережа ЛЖВ. Відповідно до державної програми по боротьбі зі СНІДом в 2016 році лікування повинні отримувати 105 748 осіб. В даний час АРВ-терапію отримують тільки 68 313 осіб.

У проект бюджету 2017 року на закупівлю препаратів закладено рекордні 5,9 мільярда гривень. Збільшення державного фінансування дозволить охопити лікуванням додаткові 34 тисячі ВІЛ-позитивних українців. У 2017 році сумарно АРВ-терапію зможуть отримати 101 тисяча пацієнтів.

За детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до Павла Пімінова, директору по комунікації Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»: +380 44 490 4805, P.Piminov@antiaids.org.

 

  • 2098
  • 0
Поділитись