До всіх новин

Позиція БО “100% Життя” щодо нападу на “Асоціацію ЛГБТ “Ліга”

На партнерську організацію БО “100% Життя” — ГО “Асоціацію ЛГБТ “Ліга”  було скоєно серію нападів. Атаки праворадикальних організацій були скоєні на офіси в Миколаєві та Одесі. “Асоціація ЛГБТ “Ліга” опікується захистом прав ЛГБТ-спільноти та є однією з провідних в регіонах присутності, щодо промоції принципів громадського здоров’я та надання соціального супроводу пацієнтам з ВІЛ. 

 

Ми, як найбільша пацієнтська спільнота в країні, закликаємо правоохоронні органи провести розслідування та забезпечити захист прав українців!

 

Групи агресивно налаштованих людей, влаштовують акції залякування, намагаються потрапити в офіси організацій, розповсюджують агітаційні матеріали, що пропагують ненависть та закликають до фізичної розправи — і все це посеред білого дня! Абсолютна безкарність та відсутність реакції місцевих правоохоронних органів є неприпустимими!

 

“Ми зауважуємо, що будь-які дії спрямовані на обмеження прав громадян за  ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань є кримінальним правопорушенням за статтею 161 Кримінального кодексу України Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. А за будь-які дії насильницького характеру особи можуть бути притягнуті до відповідальності за статтями 121, 122, 125, 126, 128 Кримінального кодексу України, – коментує Марія Ігнатушина, керівник юридичної служби БО “100% Життя”.  — У демократичному суспільстві неприпустимі переслідування активістів. Ми триматимемо хід розслідування цієї справи  на особистому контролі”. 

 

Ми закликаємо місцеві правоохоронні органи забезпечити належне розслідування інциденту та забезпечити захист громадським активістам.

 

БО “100% Життя” засуджує будь-які прояви агресії, на підставі сексуальної орієнтації, релігійної чи гендерної приналежності, дискримінації за станом здоров’я чи расової приналежності. 

 

“Асоціація ЛГБТ “Ліга” — є провайдером послуг для сотень українських пацієнтів, забезпечує надання соціального та медичного супроводу. Організація є партнером БО “100% Життя” та виконавцем флагманських проектів у сфері громадського здоров’я за підтримки Міністерства охорони здоров’я та інших національних партнерів та міжнародних донорів. Будь які напади на громадський сектор та активістів — не просто неприпустимі, вони підривають сталість отримання послуг українськими пацієнтами, дискредитують Україну в очах міжнародних  партнерів.

 

Наразі партнери БО “100% Життя” , Українська Гельсинська Спілка, активно долучається до захисту прав ЛГБТ та громадських активістів, зокрема громадська приймальня УГСПЛ в Одесі надає правову допомогу організаторам та учасникам мирної акції “Одеса Прайд 2020”, які постраждали від  нападу прихильників ГО “Традиція і порядок” та готова долучитись до юридичного супроводу цієї справи. 

 

Опис того, що сталося

  • 1403
  • 2
Поділитись