До всіх новин

Позиція Мережі ЛЖВ щодо забезпечення доступу до антиретровірусного лікування людей, які живуть з ВІЛ

 

Позиція Мережі ЛЖВ щодо забезпечення доступу до антиретровірусного лікування людей, які живуть з ВІЛ

ПОЗИЦІЯ 

щодо забезпечення доступу до антиретровірусного лікування 

людей, які живуть з ВІЛ 

ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» (далі – Мережа ЛЖВ) є найбільшою в Україні національною організацією, що представляє інтереси та захист прав на медичне забезпечення людей, які живуть з ВІЛ.

Мережа ЛЖВ з повною відповідальністю заявляє, що стратегічною задачею Організації є забезпечення лікування для усіх осіб, які доступні, для медичного обслуговування у закладах охорони здоров’я.

Мережа ЛЖВ зазначає, що ця задача повинна бути реалізована протягом 2016-2017 років.

Мережа ЛЖВ наголошує, що основним завданням Держави та усіх партнерів має бути швидке розширення програм антиретровірусного лікування протягом наступних двох років. Ми заявляємо, що існує гостра потреба у формуванні чіткої державної політики щодо збільшення державного фінансування та пошуку альтернативних джерел для забезпечення зростаючої потреби у антиретровірусних препаратах.

Мережа ЛЖВ вважає необхідною оптимізацію режимів лікування із збільшенням застосування комбінованих препаратів. Проте оптимізація лікування повинна оцінюватись не тільки з точки зору ціни лікарських засобів, але і з обов’язковим врахуванням якості, ефективності, мінімізації побічної дії лікарського засобу.

Мережа ЛЖВ виступає за збільшення застосування якісних препаратів, інноваційних та найбільш ефективних, а також за розширення можливостей застосування перевірених та перекваліфікованих генеричних препаратів з метою збалансування та найбільш ефективного використання коштів державного бюджету та міжнародних донорів.

Доступ до ефективних та безпечних генериків може бути забезпечено в тому числі шляхом подолання патентного захисту та прав інтелектуальної власності. Ця тактика має стати складовою державної політики з метою досягнення більшої економічної ефективності використання наявних коштів.

Мережа ЛЖВ пропонує органам центральної влади, які відповідають за охорону здоров’я в країні переглянути національні керівництва щодо медичної допомоги та лабораторного супроводу лікування та наполягає на тому що необхідно прискорити розробку клінічної настанови та національного протоколу, які повинні включати нові підходи до тестування на ВІЛ, застосування лікарських засобів та лабораторного супроводу лікування.

Ми акцентуємо увагу, що відповідальність за життя ВІЛ-позитивних українців несе Уряд України. Всеукраїнська мережа ЛЖВ буде прикладати максимум зусиль для досягнення поставлених завдань, тому що від наших зусиль та дій Уряду залежить подолання двох епідемій сучасності – ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в країні.

 

  • 1150
  • 0
Поділитись