До всіх новин

У Львові біля ОДА Мережа провела акцію “Цвинтар для живих”

 

У Львові біля ОДА Мережа провела акцію "Цвинтар для живих"

ПРЕС-РЕЛІЗ

У Львові біля ОДА Мережа провела акцію “Цвинтар для живих”

Сьогодні, 9 лютого 2016 року, біля Львівської ОДА Мережа людей, що живуть з ВІЛ разом з іншими громадськими організаціями та важкохворими пацієнтами з ВІЛ/СНІД провела акцію «Цвинтар для живих». Активісти виступили проти вилучення компоненту соціального супроводу з обласної програми з профілактики, лікування та догляду ВІЛ/СНІД.

«Протягом більш як двох років керівництво ЛОДА просто ігнорує затвердження обласної цільової програми. Сьогодні в її проекті повністю вилучений компонент соціального супроводу ВІЛ-позитивних пацієнтів, без якого неможливе ні призначення лікування, ні його подальша ефективність. Тобто гроші, які витрачає держава й міжнародні донори на лікування, будуть витрачені марно», – заявив керівник Львівської Мережі ЛЖВ Дмитро Тигач.

«У 2017 році Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією цілком завершить фінансування. Таким чином, якщо держава не підготується до переходу з міжнародного фінансування на державне забезпечення, під загрозу буде поставлено багаторічну роботу як державного, так і громадського секторів» – заступник керівника Львівської мережі ЛЖВ Миронюк Сергій.

«Сьогодні більшість Обласних державних адміністрацій ігнорують підписання та включення до обласних програм компоненту соціальної підтримки та лікування. Саме це ставить під загрозу життя тисяч громадян України. І ці дії кваліфікуються як злочин» – радник з питань розширення доступу до лікування ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» – Дмитрієв Сергій (Київ).

«Моє життя, як ВІЛ-позитивної людини, цілком залежить від програм лікування та безцінної підтримки з боку неприбуткових організацій. Ніхто не має право ставити моє життя і життя десятків тисяч українців під загрозу». «Я ВІЛ-позитивна людина. Моє життя та життя моїх друзів зараз залежить від ваших рішень! Не робіть цвинтар з живих людей!» «Для мене – це питання життя! Я приймаю АРВ-терапію вже протягом 5-ти років. За цей час стан мого здоров’я та якість життя значно покращилися. Зараз я будую плани на майбутнє й розумію, що без лікування в мене майбутнього не буде!» так сприймають дії адміністрації пацієнти, хворі на ВІЛ-інфекцію.

Надписи на траурних стрічках наголошують: «Поховаєте програму – поховаєте нас».

Додаткова інформація:

Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (далі – ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ») працює над розширенням доступу ВІЛ-позитивних людей до лікування, догляду та підтримки, а саме до антиретровірусної терапії, яка дає можливість продовжити та покращити якість життя. Ми допомагаємо ЛЖВ, ВІЛ-позитивним вагітним та дітям, які народжені ВІЛ-позитивними матерями, а також співробітникам НУО. Наша організаціє є учасником Національної програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», яка здійснюється за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Команда нашої організації вважає, що ВІЛ-інфекція – це соціальна хвороба і незамінним компонентом в процесі подолання епідемії є соціальний супровід пацієнтів.

Статистика по Львівській області

Львівська область за захворюваністю на ВІЛ-інфекцію/СНІДу посідає 7 рангове місце в Україні (станом на 2015 р.).

Станом на сьогодні під медичним спостереженням в ЛОЦ СНІДу перебуває:

  • Дорослих– 2 993 з них 918 в стадії СНІДу;
  • Діти – 251;
  • Діти з підтвердженим діагнозом – 48;

На АРТ – 1268

  • Дорослі – 1122
  • Діти – 46

К-ть взятих на облік нових випадків:

  • 2015 р. – 454
  • 2014 р. – 490

З моменту виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції в м. Львові, в 1989р., офіційно зареєстровано 2993 випадків ВІЛ-інфекції. За накопичувальними даними, з 1987 року (початок реєстрації ВІЛ-інфекції) станом на 01.01.2016 року 648 осіб, у тому числі 7 дітей, померли від захворювань, обумовлених СНІД.

Зокрема:

Протягом 2014 – 2015 року ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» на програмну діяльність з протидії епідемії ВІЛ-інфекції витратила 5 290 407,54 грн.

Загальна сума фінансування програм неурядового сектору з протидії ВІЛ-інфекції у Львівській області:

2015 р. – 1 623 872,18 грн.

2016 р. – 1 678 638,97 грн.

2017 р. – 891 124,48 грн.

Всього – 4 193 635,63 грн.


Контактна особа: Конончук Ольга, +380973628961, olynza@gmail.com

У Львові біля ОДА Мережа провела акцію "Цвинтар для живих"

У Львові біля ОДА Мережа провела акцію "Цвинтар для живих"

У Львові біля ОДА Мережа провела акцію "Цвинтар для живих"

 У Львові біля ОДА Мережа провела акцію "Цвинтар для живих"

У Львові біля ОДА Мережа провела акцію "Цвинтар для живих"

У Львові біля ОДА Мережа провела акцію "Цвинтар для живих"

У Львові біля ОДА Мережа провела акцію "Цвинтар для живих"

 

  • 1699
  • 0
Поділитись