До всіх новин

В Амстердамі відбувся діалог спільнот з Міністерствами охорони здоров’я країн регіону СЄЦА

23 липня представники спільнот з регіону СЄЦА зустрілися з представниками Міністерств охорони здоров’я та глобальними донорами, щоб обмінятися думками і обговорити головні аспекти співпраці в регіоні в неформальній обстановці. Подія відбулася в рамках AIDS-2018 Pre-Conference.

В цьому році Україну на AIDS-2018 представляє численна делегація, до складу якої увійшли Віце-прем’єр-міністр України, Голова Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ, Павло Розенко, в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, генеральний Директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта, перший заступник голови Київської міської адміністрації Микола Поворозник, а також представники громадських організацій

Представники України на цій конференції діляться позитивним досвідом зі своїми колегами, адже за останні роки в країні значно покращилися якість і рівень надання послуг для ВІЛ-позитивних пацієнтів, значно зросли масштаби антиретровірусної терапії, впроваджуються повномасштабні програми профілактики для груп ризику і реалізується великомасштабна комплексна програма замісної терапії.

Як зазначив Павло Розенко: “Саме готовність Уряду приділяти належну увагу КМК і діалог усіх зацікавлених сторін в країні, дає чіткий політичний сигнал по всій вертикалі влади про необхідність підключати до цього діалогу і процесу прийняття рішень представників ключових спільнот як на локальному, так і на регіональному рівнях”.

Уляна Супрун в свою чергу звернула увагу учасників діалогу на проблеми і бар’єри, з якими стикається наша країна: “Якщо говорити про Україну, ми маємо інший тип хвороби, яка йде рука об руку не тільки з ВІЛ-позитивними людьми, а й з усіма нашими громадянами. Це – війна, яку розпочала і веде Росія. Після початку військового вторгнення Росії в Україну жителі окупованого Криму і тимчасово непідконтрольних територій в Донецькій і Луганській областях виявилися без доступу до належної медичної допомоги. Ми підтримуємо кращі практики лікування, профілактики і програми зниження шкоди. Вірю, що разом з громадянським суспільством ми зможемо надати допомогу кожному, хто її потребує ”

Незважаючи на існуючі бар’єри, учасники зустрічі високо оцінили успіхи України на регіональному рівні. Як зазначив представник спільнот від України, директор з політики та адвокації Всеукраїнської мережі ЛЖВ Сергій Дмитрієв: “Сьогодні Україна є прикладом для всього регіону СЄЦА. Запорука нашого успіху — ефективне партнерство і рівноправний діалог державних органів і спільноти. Тільки об’єднавшись, ми зможемо зупинити ВІЛ “.

Конференція AIDS -2018 триватиме в Амстердамі до 27 липня.

  • 1251
  • 0
Поділитись