До всіх новин

Верховна Рада затвердила держбюджет 2017 року

 

Сьогодні, 21 грудня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні державний бюджет на 2017 рік. До бюджету наступного року на закупівлю препаратів для хворих на ВІЛ, туберкульоз, вірусні гепатити, дитячу та дорослу онкологію, гемофілію та інші захворювання закладено рекордні 5,9 млрд грн, що на 2 млрд грн більше, ніж в початковому проекті бюджету 2017 року.

«Весь цей рік Мережа разом з Пацієнтами України, Центром громадського здоров’я МОЗ України та іншими партнерами працювала над тим, щоб голос тяжкохворих українців був почутий на всіх рівнях. Після того, як МОЗ нас почув, Мінфін виділив додаткові 2 млрд грн на закупівлю препаратів, а Кабмін погодив це рішення, ми вірили, що бюджет буде прийнятий без змін Верховною Радою, – говорить Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». – У 2017 році державне фінансування програми з протидії епідемії ВІЛ зросло на 132%. Тобто, в наступному році додатково 34 тис ВІЛ-позитивних пацієнтів зможуть отримати лікування. У 2017 році ми досягнемо безпрецедентного результату для України – 101 000 українців з ВІЛ отримають лікування АРВ-терапією»

Вперше в бюджеті 2017 також передбачено кошти на закупівлю препаратів для замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в розмірі 16, 9 млн грн. Також нагадаємо, що в бюджет 2016 МОЗ були внесені зміни, виділення коштів на закупівлю препаратів ЗПТ в розмірі 13 млн грн.

«Ми не втомлюємося повторювати, що успіх цього року – це результат спільної роботи громадських активістів та пацієнтських організацій, міжнародних партнерів та державних структур. 2017 рік має стати переломним у питанні зупинки епідемії ВІЛ в Україні та наблизити нас до глобальних цілей ЮНЕЙДС «90-90-90». Але ми повинні пам’ятати, що цей результат – лише початок великої спільної роботи з надання безперервного лікування і гідного супроводу для ВІЛ-позитивних українців», – говорить Дмитро Шерембей.

Відзначимо, завдяки продемонстрованим успіхам України в питаннях відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в рамках чинного гранту Глобального фонду по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією, Україна отримає додаткове фінансування від Глобального Фонду на 2018-2020 рр в розмірі 120 млн дол.

Раніше Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що підтримка Глобального фонду дозволить Україні до 2020 року досягти стратегії ЮНЕЙДС «90-90-90». Планується, що з 2017 року в Україні почнеться поступовий перехід від донорського фінансування програми з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД до державного.

 

  • 1164
  • 0
Поділитись