До всіх новин

ВООЗ випустила звіт про прогрес у доступі до лікування гепатиту С в 2018 році

8 березня 2018 року Вcемірная організація охорони здоров’я випустила «Звіт про прогрес у доступі до лікування гепатиту С». У цьому звіті простежується прогрес в доступі до лікування гепатиту С з 2016 року. Він був спільно розроблений Департаментом ВООЗ з ВІЛ та Глобальної програми боротьби з гепатитом і Департаментом ВООЗ по основним лікарським засобам і продуктам охорони здоров’я.

У доповіді розглядається прогрес, досягнутий в розширенні доступу до лікування гепатиту С в 23 країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Він також надає інформацію від новаторів і виробників і декількох партнерських організацій, що працюють в області вірусного гепатиту.

Основні висновки доповіді:

– Доступ до лікування гепатиту С в деяких країнах зростає досить швидко, але цей доступ орієнтований в першу чергу на кілька країн з високим навантаженням.
– Щорічне число людей, які ініціювали антивірусне лікування (ДАА) прямої дії, збільшилася з приблизно 1 мільйона в 2015 році до 1,5 мільйона в 2016 році.
– Щоб прискорити прогрес, нам потрібно залучати лідерів і більше країн, прихильних ліквідації гепатиту С. Багатьом країнам необхідно скористатися можливістю для отримання більш доступних генеричних DAA, завдяки добровільним ліцензуванню або місцевому виробництву.
– Нам необхідно об’єднати зусилля, щоб розблокувати цінові бар’єри в країнах з вищим і середнім рівнем доходів, де проживає 38% всіх людей з хронічною інфекцією гепатиту С.
– Нам необхідно швидко розширити доступ до тестування на гепатит, оскільки більшість людей з гепатитом С не знають про свою інфекції, не кажучи вже про необхідність і шанси вилікуватися.

Новий звіт, ключові повідомлення та пов’язані з ними матеріали доступні на сайтах: www.who.int/hepatitis/en/
а також http://www.who.int/medicines/en/

 

 

  • 1163
  • 0
Поділитись