До всіх новин

Теги:

За два роки через бездіяльність МОЗ БО “100% Життя” закупила ліків на 200 млн. грн.

Сьогодні, 28 лютого відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, де кожен реципієнт Глобального фонду представив свій офіційний фінальний звіт.

Зокрема, голова БО “100% Життя” Дмитро Шерембей представивляв “Огляд результатів реалізації грантів Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією (ГФ) у першому півріччі 2021 року в тому числі стану виконання Плану переходу (План 20-50-80).

“Ми виконуємо всі взяті на себе зобов’язання, незалежно від пандемії COVID19 і інших складних умов, — підкреслив Дмитро Шерембей. — Ми є ефективним партнером для ГФ і інших міжнародних донорів і плануємо домагатися цього далі. Але що стосується зриву закупівель ліків через бездіяльність МОЗ, ми вимагаємо, щоб цим займалося ДП “Медичні закупівлі”. Як показала практика, якщо закупівлі зосереджуються в одних руках, є ризики корупційної складової цього процесу. Для нас важливо, щоб цей ринок розвивався — ми бачимо в цьому відповідальність громадянського суспільства та наполягатимемо на демонополізації цих процесів”. 

Мова йде то про те, що у 2019 році для уникнення переривання лікування АРВП в клініці ін. Громашевського через зрив державних поставок закуплено 14 309 упаковок Долутегравира  та 14 309 упаковок TDF/ FTC для 1200 пацієнтів.

 

У жовтні 2019 р. ЦГЗ звернувся до БО “100% Життя” із запитом про екстрене постачання АРВ-препаратів, що було пов’язано із затримками державних закупівель. Вартість закупівлі склала $2 514 459. 

 

Через брак місцевих коштів в Донецьку та Луганську закуплено ІФА ВІЛ тести для проведення скринінгу та підтвердження у кількості 35 040 досліджень та ДНК ВІЛ 768 досліджень для раннього виявлення інфекції у дітей, додаткове лабораторне обладнання для аналізу крові.

 

У 2020 році було закуплено та поставлено АРВП для покриття дефіциту закупівлі за державний бюджет на $ 4 900 000.

Виділено додаткові кошти на покриття авіа- доставок для забезпечення вчасної поставки препаратів під час лок-дауну через СОУЮ-19.  Були закуплені засоби індивідуального захисту та дезінфектантів для НУО. 

  • 1244
  • 0
Поділитись