До всіх новин

Важкохворі пацієнти звернулись до депутатів з проханням припинити їхні страждання

13 липня 2021 важкохворі пацієнти та небайдужі активісти вийшли до Верховної Ради на акцію протесту “Зупиніть наш біль: зараз у нас є лише “Потерпін”. Головна вимога — якнайшвидше проголосувати за “Закон для Софійки” — законопроєкт №5596 про легалізацію медичного канабісу.

    
“Сьогодні ми принесли пігулки “Потерпіну”. Це символічні “ліки”, якими депутати годують важкохворих, кажучи їм потерпіти їхній нестерпний біль, їхні судоми та нудоту. Адже депутати досі не легалізували медичний канабіс, який допоміг би полегшити страждання цим людям”, — зазначає Інна Іваненко, виконавча директорка БФ “Пацієнти України”.
У світі медичний канабіс дозволений у більше ніж 60 країнах. В Україні він заборонений. Пацієнти або не можуть його купити, або змушені купувати нелегально.
“Моїй доньці Софії, яка все життя страждає на церебральний параліч та епілепсію, допомагають лише ліки на основі медичного канабісу. Ми купуємо його нелегально. Це ненормально, що в 21 столітті ми не можемо допомогти своїм рідним, не порушуючи закон”, — Вікторія Мостовенко, мама маленької пацієнтки з епілепсією.

Таких пацієнтів як маленька Софійка дуже багато:

“Моя трирічна донька Єва приймає медичний канабіноїдний препарат уже майже рік. Звичайно, це нелегально, звичайно, я маю страх, порушуючи закон. Але кожного разу мій страх переважує життя моєї доньки. Коли тримаєш дитину на руках у моменти нападів, без вагань починаєш розуміти, чому необхідно легалізувати медичний канабіс”, — Нія Нікель, мати дитини з епілепсією.

Зараз триває останній сесійний тиждень, коли ВРУ може проголосувати за закон № 5596. В іншому разі пацієнтам доведеться продовжувати страждати від болю, судом та нудоти.
“Після семи років ремісії моя хвороба повернулася. Зараз я проходжу лікування найагресивнішої форми раку молочної залози. Побічні ефекти хіміотерапії — неймовірна слабкість, сильні головні болі і полінейропатія — призвели до того, що чотири місяці я провела у ліжку. У мене безсоння. Призначені препарати полегшення не приносять. І мені, і тисячам інших важкохворих доводиться переступати закон, шукаючи нелегальні в Україні препарати на основі канабісу. Ці ліки дозволяють полегшити біль і
принаймні просто поспати вночі”, — Ніна Рєзніченко, співзасновниця ГО “Афіни. Жінки проти раку”.

 


Зараз від рішення депутатів залежить доля двох мільйонів пацієнтів. Якнайшвидше прийняття законопроєкту допоможе їм мати нормальне життя без болю.
“Я не бачила свого чоловіка вже рік. Через те, що в Україні заборонений канабіс, він змушений лікуватися за кордоном. Я звертаюся до всіх депутатів, подумайте про всіх, хто не може бути з родиною, про всіх, хто змушений терпіти біль. Допоможіть їм і прийміть законопроєкт про легалізацію канабісу”, — Ірина Славінська, засновниця ДонорUA.
2 червня 2021 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт № 5596 про легалізацію медичного канабісу. Проєкт закону названо в честь чотирирічної Софії Мостовенко, яка має епілепсію, і якій необхідні препарати на основі медичного канабісу.

 

  • 723
  • 0
Поділитись