До всіх новин

Більш дешева (генерична) версія новітнього препарату для лікування ВІЛ зможе бути використана в Україні вже найближчим часом

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

Патентний пул лікарських засобів і ВііВ Хелскер (ViiV Healthcare) оголосили про розширення чинної ліцензійної угоди з метою розширення доступу до долутегравіру (dolutegravir), новітнього багатообіцяючого лікарського засобу для лікування ВІЛ. Це рішення дозволить суттєво здешевити лікування ВІЛ-позитивних людей в Україні. Довгочікуване рішення відбулось завдяки адвокаційній діяльності активістів пацієнтської спільноти, в тому числі Мережі ЛЖВ.

Долутегравір вважається значним досягненням в лікуванні ВІЛ-інфекції. Препарат має високий бар’єр для резистентності, а також високу ефективність і добру переносимість. Крім того, препарат може бути використаний для пацієнтів, які ніколи не отримували ВІЛ-терапію. На думку експертів, долутегравір має бути використаний для оптимізації схем лікування і, відповідно, для включення в список закупівель Міністерства охорони здоров’я України.

“Мережа продовжує працювати в напрямку розширення доступу до антиретровірусних препаратів і тепер ми вітаємо розширення цієї ліцензії ВііВ та Патентного пулу, оскільки долутегравір є перспективним новим методом лікування. Ми підкреслюємо нагальну потребу покращення доступу до запатентованих антиретровірусних препартів в Україні. Місією Мережі ЛЖВ є забезпечення доступу до лікування ВІЛ для всіх людей, що живуть з ВІЛ, і ця ліцензія є важливим кроком в цьому напрямку” – сказав Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради Мережі ЛЖВ.

«У той же час, в ліцензію щодо долутегравіру не включені країни із значною епідемією ВІЛ та великою кількістю людей, які живуть з ВІЛ, наприклад, Російська Федерація.  Ліцензія розширена, ґрунтуючись на показнику рівня доходу країн відповідно до класифікації Світового Банку, який часто не відповідає реальному рівню епідемії, бюджету сфери охорони здоров’я та рівню доступу до лікування в країнах, які формально не відповідають показнику» – зазначив експерт з правових питань, інтелектуальної власності та доступу до лікування Мережі ЛЖВ Сергій Кондратюк.

«Зараз лише чверть з приблизно 230,000 людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, мають антиретровірусне лікування в Україні! Нам дуже важливо забезпечити доступ до всіх запатентованих АРВ-препаратів першої лінії за якомога нижчою ціною. Цього можна досягнути за рахунок використання різноманітних гнучких положень угоди ТРІПС, включаючи добровільне та примусове ліцензування, патентні опозиції» – каже керівник відділу адвокації Мережі ЛЖВ Ярослав Зелінський.

31 березня 2016 р. Генеральний Директор ГлаксоСмітКляйн (компанії-засновника ВііВ Хелскер) Сер Єндрю Вітті заявив, що для країн із рівнем доходу нижче середнього, до яких належить Україна, ГлаксоСмітКляйн дозволить поставки генеричних версій їх лікарських засобів[1]. Оскільки препарат проти ВІЛ компанії ГлаксоСмітКляйн абакавір 300 мг. (Зіаген) досі запатентований та досить широко використовується для лікування ВІЛ у дорослих в Україні та інших країнах регіону Східної Європи і Центральної Азії (СЄЦА), Мережа ЛЖВ закликає ВііВ Хелскер та Патентний пул провести переговори щодо включення України та інших країн регіону СЄЦА в ліцензію щодо абакавіру!

  • 1491
  • 0
Поділитись