До всіх новин

БО “Мережа 100% життя. Запоріжжя”: рік змін

БО “Мережа 100% життя. Запоріжжя” підсумовує рік діяльності після зміни голови правління. Ми розпитали Ірину Дорошенко про успіхи та невдачі, а також про плани організації.

Що змінилося за цей рік в організації?

Для нашої команди цей рік став роком змін. Змін у світогляді, розумінні подій, які відбуваються навколо. Я пишаюся тим, що я є частиною потужної, мотивованої команди людей, яка вміє швидко згуртуватись та долати перешкоди на своєму шляху Я дякую своїй команді за підтримку та натхнення, яке я отримую щодня! Тільки команда людей, яка об’єднана однією метою та єдиним баченням може творити своє майбутнє. І я впевнена, що найцікавіше ще попереду. 

З якими новими викликами зіткнулася команда та які нові проекти наразі реалізуються організацією?

З гордістю можу сказати, що за цей  рік з’явилися чотири нових джерела фінансування.

По-перше, це проєкт ЄС, який реалізується через БО “Мережа 100% життя. Рівне”. З серпня місяця працює безкоштовна гаряча лінія для людей, які постраждали від пандемії COVID-19. Ми провели масштабну інформаційну кампанію у місцевих ЗМІ та зовнішніх носіях реклами. Інший напрямок проєкту – безхатченки, та особи, які звільнилися з пенітенціарних установ. Для них ми обладнали консультаційний пункт, де вони отримують соціальну допомогу.

Наша велика перемога – участь у масштабному проекті HealthLink.

За підтримки Фонду AFEW з 1 грудня 2020 ми забезпечуємо доступ вразливих груп до діагностики, лікування, АРВ-терапії, транспортування до закладів охорони здоров’я. Також,  здійснюємо психологічну підтримку, яка особливо необхідна в період пандемії COVID-19.

Протягом чотирьох місяців, успішно здійснюється закупівля соціальних послуг КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня», яка уклала з нами угоду на обслуговування ВІЛ-позитивних пацієнтів, та пацієнтів з ко-інфекцією ВІЛ/ТБ. Впевнені, це стане добрим прикладом для інших закладів охорони здоров’я – ми надійні партнери.

Чи є у вас інші приклади вдалої співпраці з державними установами?

Цей рік попри виклики з ковідом, організація була відзначена на рівні міста та області. Організація отримала відзнаку як найкращій благодійник в номінації “Місцева благодійність” в регіональному конкурсі “Благодійне Запоріжжя”.

До дня працівника соціальної сфери ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області відзначив подякою колектив БО “Мережа 100% життя. Запоріжжя”.  Соціальні працівниці організації отримали окрему подяку від Голови Запорізької обласної державної адміністрації.

За цей рік, вперше в місті Запоріжжя, розроблений та затверджений Наказ про покращення якості послуг з тестування на ВІЛ та соціального супроводу ВІЛ-позитивних пацієнтів,  затверджений Департаментом охорони здоров’я Запорізької ОДА.

В рамках наших адвокаційних активностей, ми розробили та підготувати програму соціального захисту населення – людей, які живуть з ВІЛ, ТБ та безхатченків. Наразі чекаємо, коли нова Міська рада приступить до виконання своїх обов’язків та почнеться виконання цієї програми.

На  замовлення ЦГЗ ми надаємо послуги з формування прихильності до АРВ-терапії у людей, які живуть з ВІЛ із залученням ЛВІН, психосоціальна підтримки хворих на туберкульоз на стаціонарному та амбулаторному лікуванні в місті та області надається за фінансової підтримки БО «100 відсотків життя»

Крім того, надали матеріально-технічну допомогу медичній частині №20 філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України» в Запорізькій області, яка знаходиться на території ДУ «Вільнянська виправна колонія № 20» для впровадження діяльності з видачі ЗПТ.

Чи були у вас активності під час карантину?

Так, звісно. Ми забезпечували оплату проїзду та транспортування до місця проживання осіб, які звільнилися з пенітенціарних установ під час жорстких карантинних обмежень, з березня по травень. Здійснили 336 доставок АРВ-терапії для 322 ВІЛ-позитивних клієнтів безпосередньо додому та через кур’єрські служби. 

Крім того, фандрейзили – здійснювали закупівлю засобів індивідуального захисту (маски, рукавички медичні, дезінфектанти, костюми, захисні екрани для лікарів та соціальних працівників).

Ми почали розширювати наші партнерські взаємини – не тільки ВІЛ-сервісні, а й з іншими громадськими організаціями з метою популяризація тестування, формування позитивного ставлення до ВІЛ-позитивних людей та об’єднання зусиль у боротьбі з COVID-19.

З лютого місяця, ми співпрацюємо з ГО “Платформа спільних дій”, яка об’єднує громадські організації для всебічного, сталого розвитку міста Запоріжжя.

Укладено меморандум про взаємодію та співпрацю з  ГО «Мейнстрім» – організаторами одного з найбільших літературно-мистецьких фестивалів «Толока-2020». За одиннадцать днів роботи на фестивалі фахівці організації провели близько 500 тестувань на ВІЛ; розповсюдили  2000 захисних масок та проводили температурний скринінг відвідувачів.

Також, почали співпрацювати з Департаментом культури і туризму Запорізької міської ради в рамках проведення дводенного музичного фестивалю «Khortytsa Freedom 2020», де ми також, проводили тестування на ВІЛ та забезпечували засобами індивідуального захисту.

В рамках Європейського тижня тестування об’єднали державні та партнерські організації для розширення масштабів добровільного тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Запрошували журналістів місцевих ЗМІ для проходження тестування з метою подальшого інформування громадян про переваги ранньої діагностики ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів, існуючі можливості отримання ефективного лікування і допомоги.

Що змінилося у структурі організації?

Ми затвердили нову організаційну структуру – у нас з’явилися власна юридична служба та pr-служба. Налагоджено партнерські відносини зі ЗМІ. Фахівців організації запрошують до участі у програмах в якості експертів. 36 сюжетів про діяльність організації опубліковано на основних міських каналах та інформаційних порталах. 

Ми оновили сайт організації, створили канал на YouTube, на якому розмістили 2 навчальних відео з тестування на ВІЛ та 7 інформаційних. У подальшому, плануємо транслювати відеоролики для відвідувачів Відділення «ЗОЦ профілактики і боротьби зі СНІДом» Обласної інфекційної лікарні.

Виконавчий директор організації Сергій Старостенко вперше відкрито говорить про свій ВІЛ-статус.

Інтерв’ю з ним опубліковано у журналах та найбільших інформаційних порталах міста.

  • 2141
  • 0
Поділитись