До всіх новин

Мережа поділилась досвідом реалізації протитуберкульозних програм на тренінгу в Баку

 

antituberculosis_programs

З 16 по 20 травня 2016 року в Баку (Азербайджан) проходило навчання керівників і лікарів, що беруть участь в плануванні та реалізації протитуберкульозних послуг в пенітенціарних установах на 2-му міжнародному курсі «Удосконалення контролю на ТБ у в’язницях країн з високим тягарем М/ШЛС-ТБ». Захід було організовано Центром співпраці ВООЗ з профілактики та боротьби з туберкульозом в тюрмах, за підтримки Головного медичного управління Міністерства юстиції Азербайджану. Від Всеукраїнської мережі ЛЖВ у навчанні взяв участь старший фахівець відділу адвокації / член громадської ради при Державній пенітенціарній службі України Олександр Гатіятуллін.

Олександр поділився досвідом України з колегами та представив презентацію щодо реалізації протитуберкульозних програм в установах Державної пенітенціарної служби України, а саме статистику, успіхи в реалізації програм, труднощі та проблеми, а також шляхи вирішення. Одним із шляхів вирішення було позначено продовження реформування пенітенціарної служби, зокрема реформування організації надання медичної допомоги, із забезпеченням незалежності медичного персоналу в прийнятті рішень і зосередження їх зусиль на безпосередньому виконанні завдань виключно в сфері медико-санітарного забезпечення засуджених та осіб, взятих під варту.

«Мене дуже вразив теплий прийом організаторів тренінгу, а також професіоналізм і відданість у наданні медичних послуг ув’язненим тюремними лікарями Азербайджану», – зазначив свої враження від поїздки Олександр.

Під час навчання учасники вивчили принципи інфекційного контролю за туберкульозом, методи лабораторної діагностики туберкульозу, механізми розвитку стійкості до протитуберкульозних препаратів, проблематику ВІЛ-асоційованого туберкульозу та пов’язану з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ інтегровану діагностику, лікування та догляд, питання продовження лікування хворих після звільнення та їх соціальний захист, моніторинг та оцінку контролю ТБ у в’язницях, а також етику та права людини в наданні медичних послуг ув’язненим.

На практичних заняттях слухачі курсу складали схеми лікування лікарсько-чутливого, полі резистентного ТБ та туберкульозу  з множинною лікарською стійкістю, а також підраховували потреби в протитуберкульозних препаратах за допомогою QUAN-TB.

Учасники змогли на практиці подивитися роботу медичної служби, відвідавши спеціалізовану протитуберкульозну лікарню, Бакинський слідчий ізолятор і виправну колонію №15, де під час візиту проходив масовий скринінг на туберкульоз засуджених колонії.

 

  • 1475
  • 0
Поділитись