До всіх новин

Прийом АРТ на ранній стадії ВІЛ може запобігти розвитку ВІЛ-інфекції

 

Вчені з Університету Квазулу-Натал (ПАР) провели дослідження, які довели, що прийом АРВ-терапії на ранній стадії ВІЛ дозволяє запобігти розвитку ВІЛ-інфекції з повним збереженням імунної функції. Про це співробітники університету заявили на симпозіумі в рамках Міжнародної конференції зі СНІДу в Дурбані.

В рамках дослідження групі молодих жінок з Південної Африки, у яких був діагностований ВІЛ на дуже ранніх стадіях, відразу призначалася антиретровірусна терапія, що дозволило запобігти розвитку захворювання. У більшості з них не утворилися антитіла до ВІЛ, незважаючи на наявність низького рівня РНК вірусу в клітинах.

У дослідженні прийняли участь 300 ВІЛ-негативних жінок у віці 18-23 років, які піддаються високому ризику інфікування ВІЛ. Основною метою було оцінити ефективність прийому АРТ під час «гіпергострої» стадії ВІЛ-інфекції: не більше трьох тижнів після інфікування (10-15 днів) до піку вірусного навантаження, і задовго до того, як утворюються антитіла до ВІЛ.

Щоб виявити ВІЛ на такій ранній стадії, жінкам проводили спеціальні швидкі тести не рідше 2-х разів на тиждень, які дозволяли виявити вірус до початку утворення антитіл. З 42 жінок, які заразилися ВІЛ в ході дослідження, 14 жінок відмовилися від лікування на ранній стадії, а 28 почали приймати АРТ протягом 15 днів після позитивного аналізу. В результаті терапії тільки у трьох жінок з групи, які почали приймати АРТ на ранній стадії, згодом виявили антитіла до ВІЛ. Планується, що ці жінки візьмуть участь у дослідженні протягом ще двох-трьох років, після чого їм буде запропоновано перервати прийом АРТ з метою з’ясувати, чи буде визначатися ВІЛ в крові без лікування.

Отримані в ході дослідження результати підтверджують той факт, що ранній початок АРВ-терапії дозволяє запобігти розвитку ВІЛ-інфекції. Ці дані можуть стати істотною підмогою в подоланні СНІДу на глобальному рівні.

 

  • 2175
  • 0
Поділитись