У Львові медиків навчили як робити швидкі тести на ВІЛ
19 серпня у Львові пройшов тренінг «Удосконалення практики застосування швидких тестів на ВІЛ», на якому учасникам розповіли що має передувати тестуванню людини на ВІЛ, як проходить сам процес і що відбувається після. Подія відбулась за ініціативи Львівського обласного відділення Мережі.
У Львівському обласному центрі СНІДу, соціальні працівники, сімейні лікарі, медичні сестри Комунальної 3-ої міської лікарні Львова та персонал реабілітаційної клініки «Ресес», дізнались яка саме необхідна документація для проведення тестування, та освоїли навички дотестевого консультування та утилізації Т-систем.
«Цей тренінг став одним з перших кроків в реалізації нашої глобальної стратегії – забезпечити континуум послуг для тих пацієнтів, які будуть виявлені як ВІЛ-позитивні в результаті тестування, – розказує Дмитро Тигач, голова правління Відділення. – З серпня 2016 року у Львові стартував наш новий проект, який Львівське відділення Мережі реалізує в партнерстві з AHF Ukraine. Основна ідея цього напрямку – сприяння поширенню тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів у поліклінічних закладах Львову. Львівське обласне Відділення Мережі вже отримало перші 400 швидких тестів у вигляді благодійної допомоги від AHF Ukraine, які було розподілено між двома пілотними медичними установами – Комунальною 3 міською лікарнею м. Львова та Реабілітаційною клінікою «Ресенс».
Варто зазначити, що з лікарнею та реабілітаційною клінікою вже підписані угоди про співпрацю, і розпочато активну взаємодію.
«До кожної партнерської установи прикріплений наш соціальний працівник, якому у випадку позитивного результату телефонує лікар (за згоди пацієнта, звісно), і соціальний працівник забезпечує подальший супровід такого пацієнта – надає консультативну підтримку, доводить його до постановки на диспансерний облік у СНІД-центрі та сприяє у призначенні АРТ», – говорить координатор напрямку, Сергій Миронюк
За результатами реалізації цього пілоту Львівьске відділення Мережі в партнерстві с міським управлінням охорони здоров’я планує розширення такої діяльності на інші міськи медичні заклади, що в свою чергу дозволить не лише зберегти здоров’я та покращити якість життя окремого клієнта, але й більш ефективно боротися з епідемією на рівні міста і області.